ČLU Beroun – Tachov 0:0 PK 2:3

Oba brankáři se v divizním duelu předvedli. Berounský Pavel Šebek zúročuje své zkušenosti z mladých let v Hořovicích a pak samozřejmě v Berouně. Tachovští střelci si na něho nepřišli stejně jako ti domácí na gólmana hostů Ondřeje Valeše, kterému je teprve osmnáct let. Diváci se branek nedočkali, o bodu navíc pro Tachov rozhodly lépe proměněné pokutové kopy v poměru 3:2.

Hosté na Beroun bodově dotáhli, Český Lev-Union drží šestou příčku. V příštím kole se pokusí zaskočit druhou Čížovou, která bude favoritem. Ale svěřencům Petra Podzemského se začalo dařit i venku. Zápas se hraje v sobotu od půl druhé.

Hořovicko – Mariánské Lázně 0:1

I v druhém zápase hraném v našem regionu v rámci divize se diváci už pomalu smiřovali s tím, že budou svědky pokutových kopů. Proč se tomu ale tak nestalo? Především díky spalováním šancí domácími hráči.

V úvodu zápasu si musel brankář hostů připadat jak u Verdunu, když pokryl několik těžkých projektilů. Nejvíce se zaskvěl při ráně Kopáče a jednou ho zastoupil obránce na brankové čáře. Diváci zvedali ruce nad hlavu při trestném kopu Martina Kopáče, jenže tečovaný míč letěl těsně kolem šibenice.

Ve druhém poločase pokračovalo dobývání hostující branky, když už se tak stalo, tak byl odmáván ofsajd, který mnozí domácí fandové považovali za nesprávně odmávaný. Fanoušci se zlobili i při zákroku brankáře hostů na Novotného, když si domácí hráč pokrýval míč, gólman se k němu nedostal a oba dva se octili na zemi, penalta však pískána nebyla.

Pokořit obranu hostů se nepodařilo ani Šumovi, ani Novotnému. V 92. minutě přišel šok. Grujoski ztratil míč na půlce, přišel brejk a hlavička Nedbalého po centru byla přesná. Hořovicko ztratilo body, lázeňští fotbalisté se radovali z překvapivého zisku. „Měli jsme tentokrát štěstí,“ usmíval se trenér hostů. Hořovicko se pokusí v neděli urvat body na hřišti SK Rakovník, což se mu v minulé sezoně podařilo.