Králův Dvůr se po uplynulé sezoně, které skončila pádem do divize respektive 4. české ligy, se musela rozloučit hned se třemi hráči. Všichni se rozhodli studovat v zahraničí a přímo v zámoří. Krček se stěhuje do Děčína.

Naopak Sedláčkovi skončilo hostování a kvůli menšímu hernímu vytížení se vedení rozhodlo pro jeho návrat do Tuchlovic. U dvojice Benda a Fatrdle preferovali jejich agenti účast v České fotbalové lize (3. liga) a tak zahájili testy na přípravě Motorletu a Příbrami.

„Není všem dnům konec. Jsou tam na dvoutýdenní zkoušce. Uvidíme, co z toho vzejde. Odcházející mladé hráče jsme nahradili novými ve věku okolo 19 až 21 let,“ řekl manažer Králova Dvora Milan Petr. Novými tvářemi u Cábelíků jsou Pavel Ladra (Spoje Praha), Libor Bíba (Slaný), Filip Štěpánek (Hřebeč), návrat po zranění hlásí Kraus a Osvald. Dalším novicem je pak ještě jeden hráč ukrajinského původu.

Králův Dvůr zahájil v pondělí přípravu a prakticky celý července bude trénovat v nedaleké Libomyšli. Před začátkem sezony odehraje i čtyři přípravné zápasy. Už v sobotu dopoledne se utká s rezervou Domažlic, následovat bude pikantní duel s Komárovem, na konci měsíce pak střetnutí se Zličínem ve Slaném a generálku obstará souboj s Dobříší. První mistrovský zápas čeká Cábelíky 9. srpna doma s Doubravkou. Hrát se bude v pátek večer od 18 hodin. „Chtěli bychom odehrát takhle první tři domácí zápasy, dokud bude dlouho vidět,“ nastínil Petr.