Admira – Hořovicko 2:1

Když domácí Kurek už v 5. minutě otevřel skóre, nevypadalo to s hosty dobře. Ti se sice snažili, ale před poločasem přišla další pohroma. Po druhé žluté kartě opustil hřiště útočník Novotný a Hořovicko dohrávalo v deseti.

Jenže modrobílí se nevzdali ani za nepříznivého vývoje a snažili se o vyrovnání. Vyložená šance však nepřicházela. Proto se trenéři rozhodli pro střídání. „Šel jsem na hřiště za stavu ještě 1:0 a po chvilce na placu jsme dostali bohužel druhý gól,“ smutnil střídající Ondřej Bělohlávek. Druhou branku domácích vstřelil po podklouznutí jednoho z hráčů hostů a parádní trefě Zahálky.

Na druhé straně se právě Bělohlávek prodral ro příležitosti na snížení. „Mým úkolem bylo dát gól. Za stavu 0:2 se už s tím těžko dalo něco dělat, škoda, že náš gól přišel pět minut před koncem, jinak věřím že bychom ještě vyrovnali,“ myslí se útočník hostů.

Hosté snížili po penaltě, před níž šel Bělohlávek odvážně do souboje. Nejprve ale měl velkou šanci. „Tam bylo hlavně skvělé sklepnutí od Dáni Klimeše, ale bohužel ve skluzu jsem nedokázal zamířit přesně mezi tři tyče. Penaltový zákrok byl jasný, byl tam dlouhý balón od našich obránců, šel jsem za tím, obránce Admiry dával malou domů, byl jsem tam dříve než gólman a stihl jsem si to píchnout kolem něj, pak už mě musel jen faulovat,“ popsal vytáhlý mladík zákrok na něj. Penaltu proměnil Kopáč, ale Hořovicku zbývalo už jen málo času na to něco se zápasem udělat.

„Myslím si, si že jsme odehráli dobré utkání, jen škoda prvního gólu, který jsme dostali na začátku zápasu, a poté vyloučeného našeho hráče před koncem prvního poločasu. Podle mě se nemáme za co stydět a i v deseti lidech jsme si vytvořili dobré šance. Teď v sobotu nás čeká Táborsko B a nic jiného než tři body nebereme,“ dívá se dopředu Ondřej Bělohlávek.

Aritma – ČLU Beroun 4:1

Hostující tým hned v úvodu obdržel branku od Turbáka. „Gól jsme obdrželi kvůli naší nekoncentrovaností při vstupu do utkání. Hráče na vstup do utkání upozorňuji. Kromě utkání s Přešticemi to jsou góly v prvních deseti minutách. Ale tohle bylo na mě už trochu moc. Důrazně si s hráči v týdnu promluvím,“ zlobil se trenér hostů Petr Podzemský.

Jeho tým se sice snažil, ale do vyložené příležitosti se nedostal. „Nedá se říci, že bychom měli šance, ale spíše náznaky, které jsme nedotáhli. My hrajeme po šestnáctku. Tam, odkud padá většina gólů, se nedostaneme. Urostlí hráči Aritmy v klidu sbírali centrované míče do pokutového území,“ krčil rameny trenér ČLU.

Ten si prožil trenérské peklo na lavičce, když jeho tým po obrátce během čtyř minut obdržel tři góly. „Nás totálně položil druhý gól, takový gól jsme schopni dostat jenom my. To se nestane ani na úrovni okresního přeboru. Pak následovaly další dva. Působili jsme jak naivní žáčkové, kteří se viděli prvně v sobotu ráno. Já být v kůži brankáře Pavla Šebka, asi bych půl mužstva nakopal do řiti. To je totiž jediný, který snese přísnější měřítko a hodně nás v utkání podržel a hlavně se dostává do formy z minulé sezóny. Jinak ostatní by měli začít u sebe, trochu víc se věnovat fotbalu než hovadinám,“ nebral si servítky Podzemský.

Malou náplastí byl snižující gól Riga. „Gól jsme dali z rozehrané standardní situace Dominikem Rigem. On sice uklouzl při zahrávání standardní situace, balón se k němu znovu odrazil a sám ho napálil do sítě,“ řekl kouč hostů. V dalším kole hostí Beroun Klatovy.