Dobříš – ČLU Beroun 2:3

Svěřenci trenéra Petra Podzemského šli do utkání odhodlaně a svoji snahu zúročili na konci první dvacetiminutovky, kdy poslal hosty do vedení Tomáš Lhotka. „Dostal jsem míč od Pipišky, obešel jsem brankáře a z úhlu jsem to trefil,“ popsal úvodní trefu její autor. Za domácí ale dokázal vyrovnat Matějka. Na ukazateli skóre svítilo o poločase nerozhodné skóre 1:1, Dobříš potřebuje body jako sůl, aby unikla z nebezpečného sestupového pásma. „Samozřejmě jsem ale doufal, že konečně urveme body z venku, i když Dobříš kousala, přesto jsme to zvládli,“ naznačil další dění Lhotka.

Na gól jeho spoluhráče Lukáše Sklenáře dokázala Dobříš opět odpovědět, tentokrát kanonýrem Janem Šrainem. Jenže to nebylo gólově všechno, Český Lev-Union vsítil v 77. minutě rozhodující gól, autorem byl opět Lhotka. „Třetí gól opět padl od přihrávky od Petera Pipišky, když jsem si pěkně převzal balón a s klidem zakončil,“ uvedl berounský střelec, který dodal: „Věřil jsem, že už to dotáhneme do tříbodového zisku.“

Nováček soutěže už získal osmnáct bodů a poskočil v tabulce divizní skupiny A hodně vysoko. Berounu se daří. „Je to týmová práce, na tréninku dřeme a odměny přichází, teď už se ale připravujeme na další zápas,“ řekl Tomáš Lhotka, který se dvěma góly dostal na celkových dvanáct podzimních gólů. Vedení v tabulce střelců této skupiny bylo pěkným dárkem k jeho nedělním narozeninám.

Čížová – Hořovicko 2:1

Hosté se připravovali na menší rozměry hřiště v Čížové, která byla v utkání favoritem. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, domácí díky znalosti hřiště byli přece jen více iniciativnější, což vyjádřili brankou Jana Lukeše, který skóroval přes bezmocného gólmana hostů. Na hřišti bylo především v prvním dějství k vidění více osobních soubojů než pohledného fotbalu, a to domácím vyhovovalo.

Méně už Čížové šlo pod nos, když v 69. minutě vyrovnal Pavel Novotný. „Dáňa Klimeš výborně vybojoval ve středu hřiště míč, obehrál protihráče, prostrčil balon mezi obráncem a stoperem na Bekra (Novotný) a ten ze strany propálil gólmana Čížové. Když Bekr vyrovnal, věřil jsem že ještě jeden gól dáme a ten zápas zvládneme, Čížová v tu chvíli už mlela z posledního,“ byl přesvědčen gólman hostů Milan Bébr. Navíc trenér Čížové Staroba musel vynuceně střídat, když po jednom z osobních soubojů skončil stoper David Novák se zlomeným nosem.

To vše hrálo do karet hostů, jenže vše se obrátilo v 68. minutě, když obdržel druhou žlutou kartu hostující Kubec. „Bohužel pak přišlo vyloučení Dana Kubce po druhé žluté kartě. Z mého pohledu z brány jasná druhá žlutá karta,“ uvedl Bébr, kterého doplnil trenér Pavel Novotný: „Naprosto zbytečné vyloučení. Vše šlo řešit od našeho hráče úplně jinak.“ Navíc po chvilce přišel další trest v podobě rozhodujícího gólu, který vstřelil Janda. „Šel dlouhý balón za obranu, Janda si míč zpracoval, obehrál dva naše hráče a propálil mě,“ popsal rozhodující okamžik gólman Hořovicka.

„Ještě jsme mohli vyrovnat, ale bohužel nám chybělo trošku štěstíčka. Myslím, že z Čížové jsme minimálně bod odvézt mohli a hlavně měli, ale teď už s tím nic neuděláme a musíme se soustředit na další těžké zápasy,“ dodal Milan Bébr.