Klatovy - Hořovicko 0:1

„Soupeř využil hned první příležitost a my mu poté otevírali okénka. Jedna branka nakonec rozhodla. Nedá se nic dělat, jedeme dál. V předchozích dvou duelech jsme vyhráli, teď se nám to nepovedlo. Dalo by se říci, že se cítím úplně stejně jako trenér Admiry Praha v minulém kole. I kdyby se hrálo do večera, branku nedáme,“ litoval trenér klatovských fotbalistů Michal Čadek.

„Utkání začalo klasickým náporem domácích, kteří byli posíleni vítězstvím v minulém kole na Admiře. Tlak jsme přestáli a v patnácté minutě jsme po hezké akci skórovali Machem. Pak jsme se osmělovali a měli další šance. Soupeř měl sice mírnou převahu, ale poločas jsme přestáli bez úhony. Ve druhé půli jsme nezačali úplně špatně a prvních dvacet minut bylo celkem vyrovnaných. Poté ale začal stoupat tlak domácích, naše defenzíva však vše uskákala a uhrála. Jsme moc rádi, že máme první jarní body,“ hodnotil zápas trenér hostů Pavel Novotný.

Hořovicko v dalším kole přivítá v sobotu od 16:30 hodin vedoucí celek pražskou Admiru.

Přeštice – ČLU Beroun 1:0

„Zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli lepším týmem, kombinovali, vytvořili si asi dvě nebo tři dobré příležitosti. Do kabin se šlo ale za stavu 0:0. Do druhé půle jsme vstoupili ustrašeně, soupeř nás přehrával. Postupem času i díky střídáním jsme se ale zvedli a v silné pasáži, kdy jsme si vytvořili tlak, utkání brankou Strejčka rozhodli,“ uvedl k zápasu spokojený kouč Přeštic Luboš Vašica.

„Prohry je určitě velká škoda, ale rozhodla jedna provedená akce domácích. První poločas jsme žádnou vyloženou gólovou šanci neměli, ale náznaky tam byly. Pokyny po bezbrankovém poločase byly neinkasovat, což se nám nepovedlo. Dostali jsme jeden gól, který rozhodl, bohužel. Tlak byl chvíli od domácích, chvíli od nás, bylo to jako na houpačce. Zápas byl spíše v bojovném duchu než ve fotbalovém. Mrzí nás to, ale makáme dál a doufám, že to příští týden odčiníme,“ popsal utkání kapitán hostů Tomáš Ježek.

Beroun v sobotu hostí od půl páté další pražský tým, Aritmu.