Jak hodnotil zápas Přeštice - Hořovicko (2:0) domácí trenér Luboš Vašica? „Takticky jsme tento zápas zvládli velice dobře, byť jsme z něj měli před začátkem trošku obavy. Soupeře jsme ale za devadesát minut nepustili do výraznější šance. Sami jsme naopak dvakrát udeřili, vítězství je zasloužené,“ pochvaloval si trenér Přeštic Luboš Vašica.

Dva body si přivezl Český Lev-Union Beroun po vítězství v Plzni na Doubravce na penalty. „Utkání bylo po celý zápas vyrovnané, hru hodně ovlivňoval silný vítr, takže to nebylo ani pro jeden tým jednoduché. Nakonec se hrálo na umělé trávě, která byla kvalitně připravená. Celou zimní přípravu jsme na UMT trénovali, takže jsme na ni byli zvyklí a nebyl to pro nás problém,“ uvedl berounský brankář Pavel Šebek.

„V Plzni to bylo vyrovnané bojovné utkání, během zápasu foukal silný vítr, který komplikoval situace na obou stranách. Zápas se odehrával spíše ve středu hřiště bez žádných velkých šancí, v druhém poločase trefil z trestňáku Tomáš Ježek břevno, žádné velké další gólové příležitosti nepřišli a šlo se do penalt,“ přidal svůj postřeh záložník Lukáš Sklenář.

„V zápase moc šancí nebylo ani na jedné straně, největší šanci měl Tomáš Ježek, který trefil po pěkně zahraném přímém kopu břevno. Soupeř moc šancí neměl, musím pochválit obranu, která soupeře do žádných velkých šancí nepouštěla a dobře jsme si poradili i se silným větrem,“ vysekl poklonu spoluhráčům Šebek.

Po bezbrankovém průběhu se šlo na penalty. „První penaltu šel kopat Tomáš Ježek, který bohužel neproměnil a poté již všichni střelci úspěšně mířili. Jako druhý jsem šel na řadu já, poté Tomáš Lhotka, Tomáš Břížďala a nakonec Dan Poslední. Domácí neproměnili dvě penalty, jednou trefili tyč a druhou zlikvidoval Šéba,“ usmíval se Sklenář.

„Nebylo to moc ke koukání. Znát byl velký vítr, ale přesto jsme měli tři šance na to, abychom zvítězili. Soupeř trefil břevno a bohužel penalty nám nevyšly. Není to ideální start, doma potřebujeme získávat body,“ mrzela remíza kouče Doubravky Jaromíra Šimra.

„Vstup do jara se nám určitě povedl. Doma jsme s Doubravkou prohráli 0:2, proto jsme rádi, že nám start jarní části povedl a získali jsme hned dva body ze hřiště soupeře. Teď už se ale musíme soustředit na domácí zápas se Sedlčany,“ dívá se dopředu Pavel Šebek.

Oba celky z berounského regionu se představí v 17. kole doma shodně v sobotu 16. března od 15 hodin, ČLU Beroun hostí Sedlčany a Hořovicko přivítá pražskou Aritmu.