Od prvních minut se hrálo na obranné polovině Hořovic. „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Na podzim vyzněl vzájemný zapas jasně pro Petřín, ale v minulých duelech u nich se nám docela dařilo a chtěli jsme zde bodovat,“ řekl hořovický útočník Václav Königsmark.

Petřínští hrozili zejména po křídlech, odkud přicházely centry do šestnáctky. Hostující defenzivě se je dlouho dařilo odvracet, ale po jedné kombinaci se před brankářem Kotenem ocitl Demeter, s přehledem ho obešel a otevřel účet zápasu. Poté se Středočeši zlepšili, ale domácího gólmana pořádně neprověřili.

„Do prvního poločasu vstoupili domácí mnohem lépe a v podstatě k ničemu nás nepouštěli. Měli několik rohů, standardek a centrů, ale dařilo se nám odolávat až do 30. minuty, kdy jsme po chybě v rozehrávce lacině inkasovali. Po obdržené brance jsme se postupně zvedli a poslední momenty první půle patřily nám, bohužel jsme ale nedokázali srovnat skóre,“ mrzelo Königsmarka.

Po pauze vedoucí celek opět převzal otěže utkání. Po chvilce se hra vyrovnala, Königsmark střílel těsně mimo a poté ve slibné šanci hlavičkoval rovněž vedle. I střídající Kalina mohl vyrovnat hlavou, jeho pokus ale neměl dostatečnou razanci. Deset minut před koncem si na centr naskočil Flachs a navýšil petřínské vedení. „Začátek druhého poločasu byl podobný tomu prvnímu, kdy míč držel spíše soupeř a my tahali za kratší konec. Postupem času jsme si ale i my dokázali vypracovat příležitosti, které jsme ale ke gólu nedotáhly. Jakmile soupeř přidal branku na 2:0, bylo téměř po zápase,“ konstatoval Königsmark.

V úplném závěru Koten podržel svůj tým reflexivním zákrokem, poté ale přesto na konečných 3:0 upravil Klich. „Výsledné skóre je poměrně přísné, i když byl soupeř v součtu asi lepší, tak jsme byli dlouho ve hře alespoň o remízový bod,“ dodal Königsmark.

Petřín Plzeň - Hořovice 3:0 (1:0). Branky: 33. Demeter, 82. Flachs, 90. Klich. Rozhodčí: Talpáš - Hányš, Coufal Diváků: 150.

Hořovice: Koten - Hlídek, Puchmertl, Kuška, Landa (74. Vokůrka)- Mareš, Wacker, Vostárek - Smetana (71. Kalina), Königsmark (71. Bělohlávek), Záluský.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...