Kromě otevření se hrálo také několik utkání hořovických týmů, už dopoledne se střetlo divizní áčko s Přední Kopaninou, kterou zdolalo 4:1 po poločase 3:0. Na otázky Deníku odpovídal trenér SK Hořovice Petr Himl.

Doba kovidová zasáhla do všech týmů, to je asi bez debat. Kdo všechno skončil v hořovickém týmu?

Odešel Tomáš Šmíd do ČAFC a ukončili jsme spolupráci s Tomášem Balvínem a Antonínem Branišem. Jedná se ještě o Janu Machovi, o kterého projevil zájem třetiligový Králův Dvůr.

Podařilo se vám přivést nové tváře a vytáhli jste někoho z dorostu?

Podařilo se nám dohodnou se s Honzou Pyškem, který se do Hořovic vrátil z Německa. Z dorostu se do kádru A týmu probojovalo hned osm hráčů - Martin Kuška, Michal Záluský, Pavel Bašík, Daniel Vyšín, Marek Kyncl, Adam Brambora, Radek Vokůrka a Radek Vykysalý.

Jak jste spokojen s přípravnými zápasy?

Vrátím se ještě k tomu s Motorletem, který jsme prohráli 1:2. První poločas nás soupeř trochu zaskočil a zaslouženě šel do vedení. Do poločasu přidali druhý gól. Druhý poločas byl již v naší režii především díky důrazu a skvělé organizaci hry. S třetiligovým týmem jsme sehráli vyrovnanou partii. Gól vstřelil Pavel Bašík krásnou střelou za vápnem po odraženém míči.

Tedy další z mladíků, kteří se zabudovávají do sestavy…

Naším dlouhodobým cílem je zapracovávat mladé hráče, kmenové hráče Hořovic. K tomu přispívají zkušení hráči jako jsou Mihálik, Mareš, Zítek, Pyšek a Novák. Ze sedmi přípravných utkání jsme si vybrali tři třetiligové soupeře - Štěchovice, Kralův Dvůr a pražský Motorlet, se kterými jsme neuspěli, ale tyto utkání nám mnohé ukázaly. Prohráli jsme také na Dobříši. Porazili jsme divizní Aritmu, přeborový Spartak Příbram a nyní Přední Kopaninu 4:1. S průběhem přípravy jsem spokojen, k tomu máme ještě týden na doladění nedostatků.

Utkání s Přední Kopaninou bylo součástí slavnostního otevření hřiště s umělou trávou. Jste rád, že to vedení klubu dotáhlo do konce?

Vedení Hořovic si zaslouží veliké díky za servis a podmínky, které se nám snaží vytvořit. Všichni si moc dobře uvědomujeme, že vybudování umělého povrchu v hodnotě třiadvaceti milionů stálo a ještě bude stát hodně sil. Pro rozvoj hráčů je další kvalitní tréninková plocha veliké pozitivum a já věřím, že to našemu vedení vrátíme převedenou hrou s dobrými výsledky.