Po třech minutách hry se do střelecké pozice dostal hostující Sarvaš, ale slabší nohou se nedostal k zakončení. Bohužel pro oko diváka nešlo o pohledný zápas, převažovaly osobní souboje a hra mezi šestnáctkami. Když už se zdálo, že by z dlouhého míče zahrozilo domácí Senco, brankář Beran pohotově vystartoval proti a nebezpečí zažehnal.

Do základní sestavy hostů se poprvé dostali dorostenci Ondřej Sarvaš (2005) a Vít Průša (2007). „Start za áčko Hořovic pro mě znamená moc. V mém věku naskočit za áčko je bomba, velice si vážím toho, že mi pan trenér Pihávek dal šanci. Taky jsem byl před zápasem dost nervózní, to ale po prvním doteku s míčem opadlo,“ říká po svém prvním startu v dospělém fotbale sedmnáctiletý Vít Průša.

„Skok je to zejména v důrazu a síle, přeci jenom už je to dospělý fotbal. Ale myslím si, že jsem utkání zvládl dobře. Hlavně jsem se snažil využít mé rychlosti a plnit pokyny, které jsem před utkáním dostal. Po zápase jsem měl dobrý pocit, vážím si toho, že jsem mohl nastoupit,“ neskrývá vděčnost mladý hořovický talent.

Fotbalisté Komárova slaví triumf s Jindřichovým Hradcem.
Komárov urval v divácky atraktivním zápase tři body, rozhodl až v nastavení

Ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce si nikdo nevytvořil tlak, ze kterého by udeřil. Větší starosti měl Beran, kterého hned minutu po změně stran vyzkoušel střelou pod břevno Renza, strážce hostující svatyně si ale poradil. Další větší příležitost přišla až v 75. minutě a postarali se o ni dva střídající fotbalisté. Königsmark poslal lahůdkový centr na Kalinu, ten střílel z první, ale vedle.

Poslední zákrok si připsal Beran asi deset minut před koncem, kdy jeden z domácích tvrdě vystřelil, Beran míč vyrazil nad sebe a následné dorážce zabránil Kuška.

Hořovice se tedy s Doubravkou rozešly stejně jako na podzim bezbrankovou remízou. V dalším kole Středočechy čeká Aritma Praha, která razí defenzivnější styl fotbalu a je to vidět i na počtu obdržených branek, kterých má nejméně z celé soutěže. Jestli se Hořovicím podaří prorazit obranný val Pražanů se dozvíme v sobotu 6. dubna od 16:30 hodin na stadionu Pod Remízkem.

Doubravka - Hořovice 0:0. Rozhodčí: Pachtová - Talpáš, Krůs. Diváků: 150.

Hořovice: Beran - Landa, Puchmertl, Kuška, Bělohlávek - Mareš, Vostárek, Wacker - Buben (67. Königsmark), Průša (46. Kos), Sarvaš (65. Kalina).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...