Hořovicko – Tachov 1:0

V srpnu odjíždělo Hořovicko z Tachova hodně rozladěno, když tam prohrálo v předkole Mol Cupu vysoko 0:5. I proto byli diváci zvědavi, kam se výkonnost obou celků během podzimu pohnula. „Určitě jsme jim chtěli vrátit vysokou porážku u nich, a to se povedlo. Nicméně jsme se na Tachov připravovali jako na jakýkoli další tým,“ uvedl motor středové řady Hořovicka Daniel Klimeš.

Diváci se postupně trousili z Cibulového jarmarku, ale v prvním poločase si moc dobrého fotbalu neužili. Hrála se hodně silová kopaná, týmy se dobře znají, důležití hráči byli zdvojováni. „Bylo to těžké utkání, obzvlášť na terénu, který momentálně v Hořovicích je,“ postěžoval si Klimeš. Nutno mu dát za pravdu, terén nepřispíval kombinační kopané. Jeho stav je následkem rozhodnutí příslušných orgánů o zákazu zalévaní z přírodních zdrojů, místy chybí tráva. Z poškození se podle slov místních budou obě dvě hřiště vzpamatovávat i po celé jaro. Pojďme ale k fotbalu.

V prvním poločase měli domácí jednu šanci po pěkné kombinaci a narážečce, ale míč mířil vedle. Hosté se před brankáře Bébra dostávali, jeho zařízení netrefili ani z ofsajdových pozicí. „O půli jsme si řekli, že do toho musíme jít víc,“ popsal poločasové dění v kabině Klimeš.

Hořovicku se ve druhém dějství dařilo více, získalo převahu, ale ke gólu mu pomohla standardka, ale parádní! Útočník Novotný se prodíral k samostatnému úniku, byl za žlutou kartu faulován a k nařízenému trestnému kopu se postavil Martin Kopáč. Ten zakroutil míč přes zeď a otřel ho o tyč do sítě, takže gólman Houdek neměl žádnou šanci. „Pomyslel jsem si, že bychom utkání mohli dotáhnout do vítězného konce,“ blesklo v tu chvíli hlavou Klimešovi.

Po gólu se Hořovicko trochu zatáhlo a pokoušelo se o brejky. V jednom z nich se ocitl před Houdkem sám Novotný, ale míč mu doskočil, takže z toho nebylo nic. Na druhé straně se hosté více tlačili k vápnu domácích a při jednom ze závarů vytáhl gólman Bébr vynikající reflexivní zákrok. „Měli jsme pár brejkových situací, ale nedokázali jsme je dotáhnout do konce. Zákrok našeho gólmana pak byl hodně důležitý, Milan nám hodně pomohl,“ chválil spoluhráče Klimeš.

Hořovicko si připsalo vítězství s nulou obdržených branek na kontě, což je dobrá vizitka defenzívy. „Určitě, obrana v čele s Jirkou Machurkou funguje skvěle,“ řekl Daniel Klimeš, který dodal: „Teď pojedeme do Čížové, budeme tam chtít bodovat.“

ČLU Beroun – Soběslav 5:1

Beroun vstoupil do utkání dobře, když na konci první čtvrthodiny skóroval Ježek. Tři minuty před poločasem se trefil domácí kanonýr Tomáš Lhotka. „Byl to překrásný centr od Sklenáře a trefil jsem to přesně k tyči, brankář byl bez šance,“ popsal svůj úspěch úspěšný střelec. Po něm ještě do poločasu zasadil třetí úder do soběslavské sítě Michal Pelikán. „Byl to můj první soutěžní gól za Beroun. Kluci už mi to tam hned napsali. Jak jde o kasu, tak to jsou hodně rychlí, hlavně Lukáš Sklenář,“ usmíval se premiérový střelec v berounském dresu, který dodal: „Gól padl po takové nenápadné akci z autu. Lhotka ustal souboj na hranici vápna a nahrával pod sebe na penaltu, kde stál Lukáš Sklenář. Já jsem nabíhal z druhé vlny, kam mi Sklenář zkušené pustil balón a já už jsem nahrubo uklízel míč do sítě.“
Beroun vedl o poločase 3:1. „Dva góly za sebou nám hodně pomohly a myslím, že i rozhodly zápas. Druhý poločas tam bylo pár závarů, ale v bráně máme zeď jménem Šebek,“ uvedl Tomáš Lhotka. Ve druhé půli ještě zamířili přesně Sklenář a Krůta, výhra zůstala na Ostrově.