Sedlčany – Hořovicko 5:0

Domácí vstřelili brzy Němcem gól, a to otřáslo sebevědomím hostujícího týmu. „Honza Mach mi dával malou domu, bohužel ji dal moc krátkou a hostující útočník jí stihl vystihnout, udělal mi kličku a v podstatě do prázdné brány dal na 1:0. To je věc, která se prostě ve fotbale občas stane, stává se to i na jiné úrovni, než je divize. Ale co se stát nesmí, je to, že po obdrženém gólu úplně přestaneme hrát a sesypeme se! Tohle se prostě stát nemůže,“ zlobil se gólman hostů Milan Bébr.

Ten obdržel druhou branku z penalty, kterou proměnil Brotánek. „Za mě asi jasná penalta, ale opět to vyvrcholilo z našeho nedůrazu. Hostující hráč na velkém vápně obehraje dva naše hráče a zakončí. Místo toho, abychom odražený míč ukopli kamkoliv do autu, tak ho dostaneme jenom na velké vápno, kde podruhé zakončuje hráč Sedlčan, opět se míč odrazí k hráči domácích a ten trefil Jirku Machurku do ruky a penalta. To je špatně, přece nemůžeme nechat Sedlčany třikrát zakončit bez toho, abychom to prostě urvali do autu,“ čílil se strážce hořovické svatyně.

Hořovicko chtělo s utkáním ještě něco udělat, ale hřebíček mu krátce po obrátce utnul Krůta. „O půli jsme si řekli, že zkusíme dát na 2:1, dostat se ještě do zápasu a třeba udělat aspoň bod. Jenže to je přesně ono, řekneme si, že to ještě zkusíme a dostaneme za deset minut gól, to je pak prostě těžký! Gólem na 3:0 bylo v podstatě po zápase a už se jen dohrávalo,“ řekl Milan Bébr.

Jeho celek se do šancí téměř vůbec nedostal. „Příležitost jsme měli asi jen jednu v druhé půli, to je za devadesát minut zápasu celkem málo. Nejsmutnější na tom všem je, že dostaneme pět gólů. To, že se prohraje, se stát může, každý z nás ještě prohrajeme x krát, ale musí se prohrát se vztyčenou hlavou, s tím že jsme pro to udělali maximum. Měli bychom si každý sám sáhnout do svědomí, začít u sebe a nekoukat na ostatní,“ uvedl nakvašený Milan Bébr, který dodal: „Chtěl bych vyzdvihnout výkon rozhodčích, i když se proti nám kopaly dvě penalty, což vše trošku zkresluje. Myslím si, že obě byly po právu, takže rozhodčí zápas odřídili velmi dobře.“