Hořovicko – Jindřichův Hradec 5:1

Hosté vcelku pravidelně střídají jihočeský přebor s divizí, domácí si brousili drápky na tři body. A to se jim vydařilo po dobrém výkonu. „Na Jindřichův Hradec jsme se nijak vyloženě nepřipravovali, jen jejich bývalý hráč Tomáš Šmíd, co nyní působí u nás, upozorňoval, že mají šikovného útočníka. Na předzápasové taktice nám trenér řekl, že dostávají góly na začátku zápasu, takže jsme si řekli, že od první minuty budeme hrát nahoře a presovat,“ řekl pravý bek Hořovicka Jaroslav Kuchař.

Domácí tým se dostal do vedení už ve třetí minutě, kdy se ve svém druhém utkání za dospělé trefil opět Martin Anýž. „Rychlá branka nám určitě pomohla a splnili jsme to, co jsme si řekli,“ uvedl Kuchař.
Za deset minut se fanoušci domácích radovali podruhé. Právě Kuchař vyslal střelu levačkou přesně k tyči. Brankář hostů Hejníček nepochopitelně zachytil míč pouze nohou a ten se dokutálel za brankovou čáru, kde ho gólman pro něho pozdě ulovil. „Při naší útočné standardce se ke mně balón odrazil, tak jsem to zkusil, a ač s velkým štěstím, ale vyšlo to. Byl to můj druhý gól za Hořovicko, první jsem dal minulou sezonu v Soběslavi,“ usmíval se úspěšný střelec, který měl z branky velikou radost.

Po druhé brance Hořovicko kontrolovalo hru, bylo lepším týmem, ale hosté odolávali a když už byl jejich brankář překonán, na brankové čáře ho zastoupili spoluhráči. Navíc Jindřichův Hradec podnikal nebezpečné kontry. Dvakrát se při nich zaskvěl brankář Milan Bébr, ale pět minut před poločasem kapituloval. Po rohu se nadvakrát prosadil Jiří Chalupský a snížil.

Domácí celek o poločase vyslal na plac dva čerstvé hráče a Filip Grujoski po deseti minutách pobytu na hřišti vstřelil svůj premiérový gól za Hořovicko. Branka to byla důležitá, domácí už nepřipustili další komplikace a připravovali si příležitosti. Při jedné z nich navýšil skóre na 4:1 po pěkné kombinační akci Martin Kopáč a na konečného bůra završil chvíli před koncem střídající Ondřej Bělohlávek. Hořovicko se začíná fotbalově rozjíždět a šest získaných bodů ze dvou domácích zápasů proti Táborsku B a Jindřichovu Hradci jeho hráče hodně nabudilo.

„Určitě začíná být znát naše větší sehranost. Myslím, že lidé, co sledují skoro nový tým Hořovicka od začátku přípravy, tak viděli, že už si to sedlo a že to funguje,“ mínil Jaroslav Kuchař. „Je to naše klasická slabost. Máme i šance, ale nedáváme je. Navíc děláme individuální chyby a protivník nás trestá,“ řekl před odjezdem domů trenér Jindřichova Hradce Marek Černoch.

Za týden hraje Hořovicko derby v Berouně, mělo by se hrát na přírodní trávě na Ostrově, čeká se jen na potvrzení dohody obou klubů. „Na derby v Berouně se moc těšíme a máme připravenou posilu,“ naznačil Jaroslav Kuchař, více však neprozradil. Hořovicko poskočilo v tabulce blíže ke středu tabulky a v sobotu od půl páté bude chtít na své dva dobré domácí výkony navázat.