Dobříš – Hořovicko 0:1

Příznivci Hořovicka se podivovali nad pěkným pažitem dobříšského stadionu. V Hořovicích se totiž nesmí zalévat a trávník je doslova zničen. I tento fakt hostům vyhovoval a Hořovicko nastoupilo pěkně nažhaveno.

„Všiml jsem si toho už na předzápasovém tréninku, kluci jezdili naplno a mělo to pěkné tempo,“ přidal postřeh sekretář hostů a trenér B mužstva Jan Bežó, který sledoval utkání vedle předsedy klubu Luboše Bureše. Svěřenci trenér Pavla Novotného začali dobře, drželi míč a snažili se tlačit dopředu. Jejich snahu završila třináctá minuta. „Při odvracení míče před vlastní šestnáctkou našel Pyšek před půlící čarou Novotného, který nádherně sklepl na Kubece. Ten postupoval sám na brankáře Jechorta, ten se snažil seč mohl, náš hráč ale dokázal protlačit míč do sítě,“ popsal rozhodující okamžik Bežó. Udeřit však mohlo po chvíli i na druhé straně, kdy po řadě nepřesností nastřelili domácí břevno Grégrovy svatyně. „Je to vyústění lehkomyslné ztráty míče při našem autovém vhazování, musíme to zlepšit,“ uvažoval Luboš Bureš. Do konce prvního poločasu se pak hrála nehezká partie plná osobních soubojů, jak to v zápasech těchto soupeřů bývá.

Do druhého poločasu nastoupili hosté lépe, ale brzdila je zranění. Kopáč vše ještě po ošetření ustál, ale Novotný a Dolejš museli pro zranění opustit kolbiště. „Je to škoda, trenéři museli zamíchat se sestavou, aby obranná hra byla stále účelná. To se povedlo, bohužel někteří hráči, kteří šli na plac, nejsou ještě úplně doléčeni, ale snad se dají kluci dohromady,“ řekl Jan Bežó. Ve druhém poločase se domácí chtěli nastěhovat před Grégrovu branku. „To je snad patnáctý centr do vápna,“ napočítal dvacet minut před koncem v hledišti sedící příznivec Hořovicka Petr Nedvěd. Všechny ataky ale gólman Grégr za přispění výtečné práce obrany ustál. Největší příležitost měla Dobříš po střele zpoza vápna, kterou tečoval kapitán Machurka jen těsně mimo tyče. Na druhé straně se dral před Jechorta Bělohlávek, ale nestačil míč píchnout do sítě, a po něm ještě po individuální akci Mach, který však zamířil mimo Jechortovu šibenici. Sudí Aubrecht ještě utkání natahoval, ale nakonec odpískal hostující lavičkou vzývaný konec.