Petřín Plzeň – Hořovice 0:1 (0:1)

Hořovice se musely před utkáním v Plzni oklepat z debaklu v Českých Budějovicích 0:7. „Budějovice mají opravdu kvalitní mužstvo. Snažili jsme se na to nemyslet, pustit z hlavy ten výsledek,“ uvedl kapitán Hořovic Jan Pyšek.

Motivace vyloupit Petřín byla veliká. „Řekl bych, že se snažíme na té motivaci stavět, takže motivační je vždy vše, jak trénink, tak zápas,“ prozradil něco z trenérské kuchyně.

A v 10. minutě Hořovice vedly gólem Martina Poláka. „Myslím, že to bylo přímo od výkopu gólmana. Dostal jsem se do souboje, kdy propadl míč před domácí obranu a jen jsem ho posunul na nabíhajícího Polyho, který z úhlu krásně umístěnou střelou skóroval na vzdálenější tyč,“ popsal brzký, ale zároveň rozhodující úder Pyšek.

„Soupeř byl ale určitě po zbytek zápasu hodně nebezpečný, jak ze standardek, tak i ze hry. Petřín má kvalitní mužstvo, už nějaký ten rok hrají pospolu a je vidět stoupající progres v jejich hře,“ řekl hořovický kapitán, který dodal: „Petřín měl pár šancí, kdy mohli skórovat, naštěstí pro nás se opět ukázal skvělým výkonem brankář Koten. My jsme občas také ohrozili branku domácích.“

Gólu se už diváci nedočkali, Hořovice si připsaly tři důležité body. „Oslavy ale neproběhly žádné, musíme se teď připravit na nejdůležitější zápas. Mužstvo pracuje, jak má, ještě chybí udělat ten poslední krok, který bývá nejtěžší,“ ví dobře Pyšek.

Záchranné počty jsou ale náročná, ve hře je hodně variant. „Sestupová matematika bohužel není nikdy stoprocentní a dokud jsme v tabulce čtvrtí od konce, jsme v sestupovém ohrožení . Takže je pro nás priorita doma udělat tři body a na nic se pak neohlížet,“ věří Jan Pyšek. Duel s Chebem bude mít v sobotu třaskavý náboj.

Branka: 10. Polák.

Rozhodčí: Žurek, Tupý, Eibl.

ŽK: Zajíček – Smetana, Königsmark, Plánička.

Diváci: 70.

SK Hořovice: Koten, Smetana, Hlídek, Bublík, Kuška, Plánička, Mareš, Jandera (86. Zítek), Königsmark (76. Wacker), Pyšek (82. Čapek), Polák (86. Záluský). Trenér: Pihávek.


Načítám tabulku ...