První větší šanci si vypracovali přeci jen hosté, kteří po rohovém kopu dostali míč do branky. Kvůli útočnému faulu se ale pokračovalo za bezbrankového stavu, čehož mohli využít domácí. Po krásném centru Langa se do vzduchu vyšponoval Lehedza a tvrdou hlavičkou otevřel skóre.

Už na konci první desetiminutovky byl stav 2:0, když Šmíd vybojoval míč pro Soukupa a ten překvapil hostujícího brankáře pumelicí na bližší tyč. „Do začátku zápasu jsme šli s jasným záměrem vlétnout na soupeře a to se také vydařilo, brzy jsme vedli 2:0. Gól soupeře byl neuznaný správně, předcházel mu útočný faul, myslím si evidentní,“ okomentoval úvod utkání komárovský útočník Jakub Lukavský.

Domácí byli nadále aktivnější, Mojdlovu hlavičku zlikvidoval gólman hostů. Při ojedinělé šanci Jihočechů zatáhl za záchrannou brzdu Ženíšek a ve skluzu uklidil míč do bezpečí. Před pauzou Nedvěd postrčil balón na Lukavského, ten se kolem obránce šikovně otočil a jeho tvrdá rána skončila v síti.

Krátce po návratu z kabin postupoval Nedvěd po křídle, brankář Provazník proti němu vyběhl a zasáhl míč rukou mimo pokutové území. Rozhodčí Kubec mu ukázal červenou kartu a tak Katovice dohrávaly v oslabení. „Od začátku jsme hráli kvalitní fotbal s výstavbou od obrany. Hlavně se do sestavy vrátil Půža (Michal Pužík), což bylo strašně znát. Dodal hře klid. Myslím si, že gól na 3:0 zlomil zápas v náš prospěch, navíc hosté od 50. minuty hráli v deseti,“ zhodnotil Lukavský.

Na začátku poslední půlhodiny Lehedza vybídl k zakončení Nedvěda a ten stanovil výsledek na končených 4:0. V dalším kole Komárov zajíždí na půdu remízových králů z plzeňské Doubravky. V jarní části Středočeši na hřišti soupeře ještě nevyhráli, což se ale pokusí zvrátit v sobotu 11. května od 17 hodin. „Víme, že jedeme na hřiště soupeře, který potřebuje nutně bodovat, nicméně my půjdeme do zápasu s čistou hlavou a porveme se o body,“ bojovně dodal Lukavský.

Komárov - Katovice 4:0 (3:0)

Branky: 5. Lehedza, 9. Soukup, 43. Lukavský, 64. Nedvěd. ČK: 0:1. Rozhodčí: Kubec - Mičan, Říha. Diváků: 184.

Komárov: Lorenz - Nový, Ženíšek, Pužík, Lang - Nedvěd Marek (82. Nedavaška), Soukup (63. Vokáč), Mojdl (85. Vajs), Šmíd (63. Zítek) - Lukavský, Lehedza (85. Nedvěd Matyáš).

Autor:Vojtěch Fairaisl


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...