Jeho tým měl Tachovu po pohárovém fiasku v předkole co odvádět. „Věděli jsme, jakou mají kvalitu, tak jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a rychle je dostupovat, aby neměli čas něco vymyslet,“ uvedl střelec Hořovicka.

Utkání bylo hodně úporné, což se dalo očekávat. „Musím říct, že jsem očekával vyrovnané utkání. Bohužel trávník není ideální a tím trpí i celá hra,“ postěžoval si Kopáč.

V první půli měli domácí dobrou příležitost, ale neproměnili, takže přišel poločasový dohovor. „Říkali jsme si, že musíme ještě přidat na aktivitě a nejspíš to bude o jednom gólu. Tak jsme pak byli nadšení, že se ho podařilo dát právě nám,“ usmíval se záložník Hořovicka,“ který trestný kop po faulu na Novotného skvěle proměnil: „Ano, chtěl jsem takhle přes zeď. Musím říct, že trenér apeluje na to, abychom si to před tréninkem zkoušeli kopat, tak jsem rád, že se to projevilo.“ Míč cinkl o tyčku do branky. „Měl jsem velikou radost, máme výbornou partu a společně jsme to ještě na hřišti náležitě oslavili,“ řekl Kopáč, který pochválil svého brankáře Bébra po fantastickém zákroku v závěru utkání: „Moc nám pomohl. I pro něho je dobře, že se mu podařilo udržet čisté konto. Je to i výsledkem dobré defenzívy, pořád se to zlepšuje. Máme i potřebné štěstí, tak doufám, že to bude takhle pokračovat.“