O Cábelíky se nově stará člen realizačního týmu, kterým je Zdeněk Hrubý, jenž se stal novým vedoucím mužstva. Hrubý má za sebou bohatou fotbalovou minulost, ale kvůli zranění se musel přesunout do role funkcionáře.

Výsledek ze severu Čech příznivce Králova Dvora moc nepotěšil, přitom na hřišti to na takový debakl nevypadalo. „První poločas z naší strany nebyl špatný, ale pokazili jsme si jej, když jsme neproměnili dvě až tři šance. Hlavně jsme udělali trošku zbytečné chyby před oběma góly. Ale poté, co jsme nezachytili úvod utkání, jsme byli spokojeni, že jsme s hodně kvalitním soupeřem brzy chytili krok a vyrovnali hru. Bohužel ale přišly zbytečné branky,“ mínil po úvodním dějství trenér hostů Tomáš Šilhavý.

„Z mého pohledu je konečný výsledek daleko lepší než předvedená hra. První poločas neměl z naší strany parametry, hodně nás podržel brankář Klement,“ uvedl po první půli trenér domácích Jaroslav Vodička. „Domácí gólman dobře chytil střelu Blažka a průniky Dvořáka i Beňa,“ litoval promarněných šancí Šilhavý.

Jablonec vedl o poločase dvoubrankovým rozdílem a ve druhé půli přidal ještě tři góly „Druhý poločas už snesl z naší strany měřítko, ale vím, že Králův Dvůr prostřídal a odešla jim kvalita,“ řekl po zápase jablonecký trenér. „Za druhý poločas už není z našeho pohledu moc co hodnotit. Soupeř dominoval i kvůli střídání, když v naší sestavě bylo šest hráčů, kteří s tak kvalitními soupeři příliš zkušeností nemají nebo dokonce vůbec žádné,“ věděl dobře kouč hostů.

Pro Králův Dvůr to byla poslední příprava před pohárovým kláním na hřišti Baníku Souš, které je na programu v sobotu 15. srpna od 17 hodin. „Potřebujeme teď trošku klidu a hlavně, aby se někteří hráči uzdravili a připojili k týmu. Víme, že nás čeká kvalitní a ambiciózní tým, přes který nebude vůbec jednoduché postoupit. Přesto našemu týmu věřím,“ upíná se k prvnímu kolu Mol Cupu Tomáš Šilhavý.

Jablonec B – Králův Dvůr 5:0 (2:0)
Branky: 13. Torfiq, 41. Coufal, 66. Peřina, 71. Kinčl, 73. Vošáhlík