Hořovicko – Táborsko B 2:1

Hosté přijeli v silném složení, když využili reprezentační pauzu a na place se proháněli druholigoví borci. „Hosté měli velice silnou sestavu, ale myslím si, že nás trochu podcenili. Pro nás byla samozřejmě velice důležitá disciplína, obrana pracovala také velice dobře a k ničemu jsme soupeře moc nepouštěli,“ uvedl Jan Mach. Táborsko B si vytvořilo několik rohů, domácí je odvrátili. Když něco prošlo na brankáře Bébra, byl vždy na místě. Hořovicko se osmělovalo a na konci první půle udeřilo právě Machem.

„Můj gól byl docela zajímavý, protože většina hráčů přestala hrát. Upřímně jsem v zakončení taky nebyl úplně stoprocentní, ale věděl jsem, že brankář bude čekat přehození a tak jsem to dal pod ním,“ popsal střelu do sítě její autor. Ve druhé půli se hrála zajímavější partie než v první, hosté otevřeli obranu, domácí nasadili čerstvé Zítka a Anýže, který se vrátil z Příbrami. Ten se gólově prosadil šest minut před koncem po kombinační akci několika hráčů.

„Myslím, že Martin se ukázal velice dobře a když vstoupil na hřiště, tak velice oživil hru. Za jeho návrat do Hořovic jsem velice rád,“ pochválil svého vrstevníka Jan Mach, který dodal: „Dobře hrál celý tým, z něhož bych určitě vypíchl oba střední záložníky Martina Kopáče s Danielem Klimešem, kteří toho za zápas hodně oběhali a vyhráli dost soubojů.“ V kabině hostů byla po zápase bouřka, hráči dostali od přítomného vedení vyčiněno. Hořovicko si připsalo první výhru v soutěži, za týden ho čeká Jindřichův Hradec.

„Výhru s béčkem Táborska bychom měli určitě potvrdit. Myslím si, že si sestava hodně sedá a když budeme disciplinovaní, tak další zápas dovedeme k vítězství,“ dodal Jan Mach.

ČLU Beroun - Klatovy 5:1

Na Ostrov přijel nevyzpytatelný soupeř ze západu Čech. „Na Klatovy jsme se připravovali jako na každého soupeře v divizi. Věděli jsme, že se snaží hrát kombinační fotbal a chtěli jsme odčinit venkovní prohru,“ uvedl domácí Martin Krčma. Jeho týmu pomohlo, že se ve 2. minutě trefil Lhotka.

„Hlavně jsme si řekli, abychom nezaspali začátek utkání. A to se nám podařilo,“ zdůraznil Krčma. Do poločasu se v Berouně děly věci, do kabin se odcházelo za stavu 5:1 pro domácí. „Dalo by se říci, že jak diváci, tak i tým byl zaskočen vedením 5:1. Ale jak trenér, tak i já jsem říkal klukům, ať zůstaneme nohama na zemi a hrajeme, jako by to bylo 0:0. A hlavně v klidu! Koncertem bych to úplně nenazval, padlo nám tam snad skoro všechno,“ řekl berounský hráč. Namlsaní fanoušci se ve druhé půli gólu nedočkali.

„Myslím si, že na nás bylo vidět, že chceme další góly přidat, dalších pět šancí tam ke skórování bylo. Soupeř už žádnou vyloženou šanci neměl. Musím kluky pochválit za bojovný a týmový výkon,“ uvedl Krčma. Oslavencem byl Tomáš Lhotka, který vstřelil čtyři góly ve svém prvním zápase za Beroun. „Limba (přezdívka) za to umí vzít, nějaké to pivko proběhlo.

Ale hned jako pokladník jsem mu to zapsal a dodal, že ještě mu schází devětadvacet gólů na Marka Horela,“ smál se Martin Krčma.