Luděk Kaufman navíc skóroval na konečných 2:0 z penalty a tryskala z něj velká radost.

K derby jste přistoupili zodpovědně, navíc povzbuzením byl určitě brzký gól?

Musím říct, že velmi zodpovědně přistupujeme k zápasům už od začátku jarní části soutěže. Uvědomujeme si, jak vyrovnaná divize je a že může rozhodovat každý uhraný bod. Derby bylo i s ohledem na početnou diváckou kulisu trochu specifický zápas a my jsme rádi, že jsme ho takovým způsobem zvládli. Brzká branka Karla Vajse nám k úspěchu určitě pomohla.

Byla pro vás škoda, že jste nepřidali další branku?

Měli jsme v prvním poločase několik nadějných brejků, zejména po naší pravé straně, ale chyběla nám tam malinko větší přesnost v předfinální fázi. Na druhou stranu, o to obezřetnější jsme zůstali i v druhém poločase a těchto věcí teď nemusíme litovat.

Hořovice byly prakticky neškodné, byla dobrá obrana základem?

Věděli jsme, jak Hořovice hrají a čím nás mohou nejvíce ohrozit. Kvalitní obrana je základ každého dobrého výsledku a myslím, že my jsme v tomto ohledu odvedli velmi dobrou práci a soupeři vůbec nic nedovolili, což je zásluha celého mančaftu!

Na 2:0 jste skóroval z penalty. Byl jste určen nebo to vyplynulo ze situace?

Na případné penaltě jsme se s klukama domluvili už na pátečním tréninku. Byl to nápad kluků, co ji normálně zahrávají, jmenovitě Půži (Pužík) a Mojdyho (Mojdl).

Z výhry v derby jste měli určitě velkou radost…

Tu máme z každého vítězství. Ale ano, tohle byl trochu speciální zápas před skvělou diváckou kulisou. Takové zápasy chcete v divizi hrát a vyhrát. K tomu jsme měli po tomto zápase naplánované zápisné, takže vše vyšlo parádně a my si zaslouženou výhru dokonale užili.