Nejprve se vraťme k podzimní sezoně. Jak jste spokojeni s umístěním?
Už několikrát jsem říkal, že to byla pro Beroun snová podzimní sezona. Na začátku, kdy se Beroun rozhodl vzít účast v divizi, nám trvalo několik kol, než jsme si zvykli na tempo o soutěž výš, na rychlejší fotbal, než který je k vidění v krajském přeboru. Proto považuji šesté místo za vynikající umístění. Na druhou stranu jsme si na sebe ušili bič, protože bych chtěl toto postavení v tabulce udržet, ale vím, že to bude nesmírně těžké. Soupeři budou určitě velmi dobře připraveni. Je to i motivace do další práce.

Na co jste se během zimní přípravy zaměřili nejvíce?
Tréninky jsme zaměřili na sílu, vytrvalost a v neposlední řadě na souhru. Bohužel v silných lednových mrazech jsme byli nuceni několik tréninků zrušit. Nechtěl jsem riskovat zdraví hráčů. Až na malé výjimky se nám zranění a nemoci vyhýbaly.

Kde jste trénovali a jak často?
Na zimní přípravu jsme se sešli 14. ledna a celou jsme ji absolvovali v Berouně. Střídavě s posilovnou, výběhy v okolí Berouna a hřištěm na Máchovně. Tréninkové jednotky jsme absolvovali čtyřikrát v týdnu, když na řadu přišla přátelské utkání, zredukovali jsme tréninkové jednotky na tři v týdnu.

Jak jste spokojen s výsledky a výkony v rámci přípravných zápasů?
Sehráli jsme čtyři přátelská utkání, a až to poslední bylo podle mých představ, i když soupeř z Horek měl několik vyložených šancí, zvonily tyče na naší straně. Postupně jsem hráli s Polabanem Nymburk, Tatranem Rakovník, FK Brandýs a Horkami nad Jizerou. Utkání splnila účel, vystřídalo se v něm všech osmnáct hráčů širšího kádru.

Kdo odešel a kam?
Kádr opustil Lukáš Markvart, který odešel na vlastní žádost do Hudlic z důvodu pracovních povinností. Mrzelo mě to, bohužel Lukáš nestíhal tréninky tak, jak by chtěl.

Kdo naopak přišel a odkud?
Do kádru přišel Tomáš Břížďala z Králova Dvora. Uzdravil se Marek Horel (nejlepší střelec krajského přeboru v loňské sezoně). Na jeho výkony se těším a přeji mu pevné zdraví. Zimní přípravu s námi absolvovali i tři hráči dorosteneckého věku - Martin Vávra, Jakub Tlamsa a Roman Pošmurný. Jsem nadšený z jejich přístupu a tréninkové morálky.

Kdo je podle vás aspirantem na postup a sestup z divizní soutěže?
Je těžké takhle tipovat aspiranta postupu a sestupu na začátku jarní části sezony, ale Admira to má velmi dobře rozehrané. O sestup se bude bojovat do posledního kola, to je jednoznačné. Nikdo nebude chtít dát kůži zadarmo.

S jakým umístěním byste byli po jaře spokojeni?
Přestože máme na kontě čtyřiadvacet bodů, nemůžeme být v klidu, čeká nás těžký vstup v podobě venkovního zápasu na Doubravce. Dvakrát zaváháte a jste dole. Musíme být na pozoru. Spokojený budu, když se budeme pohybovat v klidném středu, být produktivní a předvádět dobré výkony.