Poslední utkání podzimní části sezony se hrálo na chebské umělé trávě a při umělém osvětlení. Pro hosty trochu nezvyk, přesto vstoupili do utkání lépe. Na konci první čtvrthodinky poslal Hořovicko do vedení Tomáš Březina. „Gól padl po střele ze střední vzdálenosti. Tomáš Březina to hezky trefil. Míč skočil těsně před brankářem a zapadl k tyči,“ popsal radostný okamžik Petr Himl.

Jako často na podzim ale přišel klasický výpadek v podání jeho celku. Cheb během osmnácti minut vstřelil tři góly a dokonale otočil skóre. „Několik míčů za obránce, prohrané souboje ve středu hřiště, pozdní vyběhnutí brankáře rovná se otočení stavu z 0:1 na 3:1. O poločase bylo v kabině hodně rušno,“ zlobil se trenér Hořovicka.

Do druhého poločasu šli hosté s cílem vzít vývoj utkání zpět do svých rukou. Ale to se úplně nepovedlo. Hořovicko sice dokázalo snížit dvacet minut před koncem Janem Pyškem na rozdíl jednoho gólu, ale v závěru korunoval úspěch Chebu Anděl. „V druhém poločase jsme měli několik příležitostí vstřelit branku. Nastřelili jsme břevno a měli další dvě šance, které byly vyústěním našeho tlaku v druhém poločase. Před koncem zápasu jsme obdrželi gól po tečované střele při vystoupení jednoho z obránců,“ uvedl kouč hostů.

Prohra v Chebu zakončila nepovedený podzim, Hořovicko skončilo na předposledním místě v divizní skupině A, jaro bude hodně náročné. „Přípravu začínáme hned v dalším týdnu. Oficiálně ale v pondělí 13. ledna. Čeká nás hodně práce a několik klíčových rozhodnutí, před které musíme postavit vedení Hořovicka,“ dodal Petr Himl.

Cheb – Hořovicko 4:2 (3:1)

Branky: 21. a 87. Anděl, 30. Komberec, 39. Klepáček PK - 14. Březina, 71. Pyšek. Rozhodčí: Kyncl, Krupka, Talpáš. ŽK: Kompit – Kuchař. Diváci: 200. FK Hořovicko: Křikava, Hlídek, Königsmark, Mach, Kuchař, Machurka (91. Hošťálek), Pyšek, Březina (46. Šíma), Smetana, Zítek, Bělohlávek (66. Novák). Trenér: Himl.

Zleva Alex Král z ČR a Jordan Henderson z Anglie.
Král, mladík za 310 milionů, září. Nestál málo?