Hořovicko – Soběslav 4:2
Diváci, kteří přišli pod Remízek, viděli hodně zajímavé a napínavé utkání. Domácí v něm zvítězili o dvě branky. „Chtěl bych říct, že to vítězství bylo vydřené. Soběslav byla nejlepším mančaftem, co u nás hrál. Dopředu byli velice kvalitní,“ uvedl po utkání střelec dvou branek Hořovicka Pavel Novotný.

Do prvních gólovek se ale dostali hosté, kteří na začátku trefili břevno a tyč Grégrovy svatyně. Osvědčilo se pravidlo nedáš – dostaneš a najednou Hořovicko vedlo o dva góly. O první se postaral Novotný už v desáté minutě. „Při prvním góle jsem si dorazil vlastní střelu po skvělé práci Martina Kopáče, který mi to celé připravil,“ popsal první gólový úspěch domácí střelec. Po chvíli to bylo 2:0, když nařízenou penaltu proměnil Martin Kopáč. Hosté však nesložili zbraně a na konci první dvacetiminutovky snížili Vaňkem.

Za stavu 2:1 odcházely oba týmy do kabin zamyšleně a čekalo se, kdo bude úspěšnější. To se podařilo Hořovicku, když svůj druhý gól v utkání vstřelil Novotný. „Bylo to po akci s Danem Kubcem, který mi to připravil na zlatém podnose,“ usmíval se útočník Hořovicka. Když pak střídající Martin Anýž zvýšil na 4:1, zdálo se být rozhodnuto, ale hosté snížili šest minut před koncem Dvořákem a kousali až do konce utkání. Na výsledku se však už nic nezměnilo. „Zápas byl napínavý až do konce, ale naštěstí jsme to zvládli a máme tři body, které jsou velice důležité a šíleně nám pomohly v tabulce,“ dodal Pavel Novotný.

Spokojen byl i jeho otec na lavičce Hořovicka. „Snažili jsme udobřit fanoušky po prohraném derby, což se na začátku utkání moc nedařilo. Soupeř nám v úvodu orazítkoval břevno a tyč, pak přišla naše desetiminutovka, ve které jsme dali dvě branky. Mysleli jsme, že utkání se bude vyvíjet v náš prospěch, ale omyl soupeř snížil a boj začal znovu. V úvodu druhého poločasu se vše opakovalo, stejně jako v prvním jsme další dvě branky, ale hosté snížili a my se strachovali o vítězství až do konce. Soběslav nás překvapila hodně ofenzivní činností, musím říci, že hrála výborně, ale my jsme to zvládli,“ zhodnotil utkání trenér domácích Pavel Novotný starší.