Berounští fotbalisté sehráli velmi dobré utkání, přičemž soupeř svými dosavadními výsledky budil respekt. Hlavně v prvním poločase potvrzovaly Přeštice svojí dobou formu. Ale berounský tým hrál zodpovědně a jeho brankář Pavel Šebek si připsal vychytanou divizní nulu. „Nejtěžší situaci jsem musel řešit na konci prvního poločasu, když šel hráč soupeře na mě sám, naštěstí se mi podařilo střelu vyrazit. V druhé půli měli hosté také nějaké střely a spoustu standardek, ale společně s obranou se nám podařilo všechno ubránit,“ řekl ochránce berounské svatyně.

Ani domácí nebyli bez šancí, tři body mohly zůstat na Ostrově. „Nějaké šance jsme měli také. Největší příležitost měl asi David Soukup, když šel sám na gólmana, který ho ale vychytal,“ uvedl Šebek. Po konci zápasu se mohli brankáři soustředit na střelce, rozstřel skončil 5:3 pro Přeštice. „Bohužel jsme neproměnili hned první penaltu a pak už jsme ztrátu nedohnali, ale vzhledem k průběhu utkání i ten bod bereme,“ netají se spokojeností brankář ČLU.

„Těžký zápas, ale v prvním poločase jsme si vypracovali tři velké šance, které bychom měli dávat. Ve druhém poločase jsme se přizpůsobili hře soupeře a už to z naší strany nebylo ono. Dva body bereme, ale ztráta to rozhodně je,“ řekl kouč Přeštic Stanislav Purkart. Beroun sebrali body prvnímu celku tabulky, což je povzbuzující. „Všichni jsme rádi, že jsme mohli alespoň trošku odčinit výsledek z minulého zápasu v Čízové, kde jsme vysoko prohráli. Určitě se nám bude teď lépe pracovat, než kdybychom podruhé v řadě prohráli. Teď už se ale musíme soustředit na venkovní zápas, kde chceme také sbírat body,“ dodal Pavel Šebek. Beroun v sobotu zajíždí na hřiště jihočeského celku Otava/ Katovice.

ČLU Beroun – Přeštice 0:0 PK 3:5

Rozhodčí: Průcha, Urban, Matyš. ŽK: Počta J. (BER). Diváků: 110. Český lev-Union Beroun: Šebek, Horel (46. Krejča), Počta D., Král, Lacina, Počta J., Soukup (77. Pelikán), Krůta (89. Pošmurný), Štrougal, Sklenář, Poslední. Trenér: Podzemský.