„Na zápas s Mariánskými Lázněmi jsme se připravili dobře, věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, a to se potvrdilo. I za stavu 2:0 jsme museli být ostražití. První gól padl po krásně zahrané standardní situaci Lukáše Sklenáře, jeho trestný kop ze strany doplachtil na tyč hostujícího brankáře a odražený balón vrátil rybičkou do sítě Tomáš Břížďala,“ radoval se trenér Beroun Petr Podzemský.

„Zklamal mě přístup hráčů,“ zlobil se naopak po dvoubrankové porážce na půdě Berouna v 7. kole Fortuna Divize A trenér mariánskolázeňské Viktorie Otakar Dolejš. „Začátek zápasu jsme měli špatný, ale po úvodní dvacetiminutovce jsme se dostali do tempa hry, přesto jsme ale inkasovali,“ kroutil hlavou Dolejš.

A nebylo divu. Beroun dal do zápasu všechny své síly. „Hrál na hranici obětavosti, tohle nám chybělo,“ vypočítával Dolejš. I přesto drželi po prvním poločase hráči Viktorie naději na vyrovnání. „Během prvního poločasu jsme měli tři šance, bohužel bez brankového efektu,“ smutnil Dolejš.

Po přestávce šli domácí s odhodláním vedení navýšit. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme hrát aktivně soupeře napadat už na útočné polovině. Druhý gól padl, paradoxně, když měli hosté herně navrch. Matěj Krejča našel centrem z levé strany nabíhajícího Davida Soukupa a ten jako minulý týden v Mýtě i tentokrát skóroval hlavou 2:0. Vítězství je zasloužené, hosté měli dvě až tři šance, které lapil Pavel Šebek,“ řekl trenér ČLU Beroun.

„My jsme si před druhým poločasem řekli, že musíme zachytit začátek, ale nestalo se tak,“ narážel trenér hostující Viktorie na druhou inkasovanou branku, kterou obdrželi v 50. minutě. „Jak jsem řekl, u hráčů mě hodně zklamalo nasazení, naopak Beroun do toho dal srdíčko,“ hledal rozdíly mezi týmy Dolejš a pokračoval: „V závěru duelu pak dostali svou šanci náhradníci, a to z důvodu, že někteří naši hráči nenastoupili fit.“

Beroun má z důležitého duelu výhru, poskočil na devátou příčku a v sobotu 28. září hraje od 16 hodin v Rokycanech. „Přál bych, si abychom z Rokycan neodjeli s prázdnou, ale věřte mi, to bude pekelně těžkej zápas,“ ví dopředu Petr Podzemský.