Hořovicko hrálo v prvním poločase nervózně, soupeřem byl poslední tým tabulky, který však nemínil dát kůži lacino. Přispěla k tomu i úvodní branka utkání, kdy Jihočechy poslal do vedení po půlhodině svým premiérovým zásahem v hradeckém dresu Vojtěch Cajz. Domácími to otřáslo a až po přestávce se začali dostávat do tlaku. Pokud se diváci v prvním dějství nudili, závěrečná dvaceminutovka jim to bohatě vynahradila, když padlo dalších pět gólů.

Trenérské řemeslo není jednoduché, u obou trenérů se střídal zmar a euforie. „Už od úvodního písknutí pana rozhodčího jsem byl v euforii. Jako bych byl zase na chvilku na hřišti. Utkání s Jindřichovým Hradcem bavilo fotbalem, a o to nám jde především,“ přiznal domácí trenér Petr Himl, který dodal: „Vedení hostů 0:1 po půli považuji za nejlepší možný výsledek k obratu. Soupeř si myslí, že to uhraje, chybí jeho nasazení. Hořovicko ukázalo obrovskou sílu a srdce.“

Ilustrační foto
Balvínovo snížení vývoj zdramatizovalo

Do druhé půle naskočil Jan Mach, který také vstřelil jednu z branek. „Nasazení Honzy Macha určitě prospělo. Klíčový byl ale poločasový proslov Honzy Pyška. Obrat byl poté jen otázkou času,“ řekl Himl. Obrat v utkání obstarali Tomáš Březina a Jiří Mareš, obě branky byly trochu ušmudlané, ale počítají se. Jenže hosté podnikli ve druhé půli ojedinělý útok a Votavou vyrovnali na 2:2. „Trochu mě to mrzelo. Dostali jsme branku po nedostoupení hlavičkujícího útočníka. Takových chyb se musíme vyvarovat,“ podotkl kouč Hořovicka.

Závěr utkání byl ale pro Hořovicko snový, když se nejprve nekompromisně prosadil Jan Mach a poté při brejku pečetil na 4:2 Jiří Mareš. „Je dobré, když se takto otočí zápas. Kluci si zasloužili vyhrát. Tvrdě a systematicky pracujeme a úspěch musel zákonitě přijít dříve či později. Tento zápas to přišlo,“ radoval se Petr Himl.

Hořovicko – Jindřichův Hradec 4:2 (0:1)

Branky: 73. Březina, 77. a 91. Mareš, 89. Mach - 31. Cajz, 83. Votava. Rozhodčí: Depeš, Čechlovský, Braun. ŽK: Mareš – Blažek, Votava, Jindra. Diváků: 100.

FK Hořovicko: Křikava, Hlídek (76. Krásl), Königsmark (46. Mach), Mencl, Kuchař, Balvín, Březina (80. Andrle), Pyšek, Zítek (68. Hegedüs), Mareš, Bělohlávek (88. Smetana). Trenér: Himl.

Ilustrační foto
Drama v Králově Dvoře rozhodl Martin Kraus