Trenér Hořovicka Petr Himl vyslal na hřiště sestavu opět bez zraněných Macha a Klimeše, postupně se dostali na plac i mladíci, kteří nezklamali. Hostující Doubravka se prezentovala zdravým ohybem. Nové trenérské duo Kočí - Michálek totiž posílalo do prvního mistrovského utkání nové divizní sezony omlazený kádr.

Domácí začali zhurta, ale Jan Pyšek trefil pouze tyčku. Jako první se tak prosadil po přenesení hry hostující Künster, který zmrazil domácí hru jenom na chvíli. V 25. minutě se v plné parádě předvedl kapitán domácích Jiří Machurka. Kdo mohl v tuto chvíli sledovat jeho pohybu, musel hodně zatleskat. Zkušený matador se nejprve na stoperu narazil poprvé, pak ve středu pole podruhé, aby si naběhl na křížný balón a ve vápně ho netakticky fauloval brankář Luhový. Po parádní akci Machurky si míč postavil na penaltový puntík Tomáš Březina a vyrovnal.

Cábelíci (v modrém) ve velmi dobrém utkání porazili Štěchovice.
Šilhavý: Neproměněné šance nás mohly mrzet

Na konci první poločasu se děly věci. To už na hřišti scházel chybují Andrle, kterého vystřídal sedmnáctiletý Königsmark. Brankář Křikava po několika dobrých zákrocích nestačil na střelu Patrovského. Za minutu ale bylo vyrovnáno, když se prosadil Jiří Mareš.

Ve druhé půli se diváci sice gólu nedočkali, ale stále se bylo na co dívat. Domácí spíše hrozili brejky, při jednom z nich se prodral do úniku Bělohlávek, ale obránce hostů Řehoř vytáhl parádní defenzivní zákrok. Na druhé straně se zaskvěl gólman Křikava, navíc hodně pokusů Doubravky zblokovala obrana. Domácí mohli strhnout vedení na svoji stranu po průniku Mareše, kterého zastavila nedovoleně obrana hostů. Jenže Březina tentokrát z penalty úspěšný nebyl. O bodu navíc pro Doubravku tak rozhodl penaltový rozstřel.

Hořovicko – Doubravka 2:2 (2:2) PK 3:4

Branky: 25. Březina T. PK, 42. Mareš - 11. Künstner, 41. Patrovský. Rozhodčí: Tupý, Eibl, Vrchota. ŽK: T. Březina, Bělohlávek, Koten, Kuchař, Ségl – Luhový, Shklyarskyy, Krejčí, Trojanec. Diváků: 130. FK Hořovicko: Křikava, Hlídek (63. Ségl), Machurka, Mencl, Andrle (27. Königsmark), Pyšek, Zítek (86. Šíma), Březina T., Mareš, Bělohlávek (79. Smetana), Koten V. (46. Kuchař).

SK Rakovník prohrál v úvodním kole ČFL s Viktorií Plzeň B 0:3 (0:0).
Do Rakovníka se vrátila ČFL. Přišly dvě tisícovky zvědavců