Nadcházející soupeř ve skupině A získal doma tři body. Hořovice v sobotu míří k derby do Komárova. Na podzim skončilo utkání 1:1. Jak dopadne divizní derby na jaře? Hraje se v sobotu od půl jedenácté. A kolik přijde diváků?

Před utkáním se vrátil k vítěznému utkání v Domažlicích trenér Komárova Miroslav Nesnídal.

Hrálo se na umělce, jak jste se na menší hřiště připravovali?

Nijak zvlášť. Máme ještě z přípravy umělku zažitou, nebyl v tom žádný problém.

Docela dost to občas fouklo, byl nějaký problém ve větru?

Umělá tráva je v Domažlicích poměrně ukrytá v zástavbě, vítr nám nijak extra nevadil.

Hned na začátku jste udeřili po rohu. A byl to gól vítězný.

Přesně tak. Měli jsme sérii rohů a v posledním se Bohouš (AdamVokáč II) natlačil přes bránícího hráče a hlavou na vzdálenější tyč zavěsil.

Vy jste v první půli domácí prakticky do ničeho nepustili, pracovala obrana dobře?

Pozorně jsme bránili a čekali na brejky. Domácí se snažili do nás dostat dlouhými balóny, ale na to jsme byli připravení. Až v samém závěru první půle byl v naší šestnáctce závar, ale naštěstí jsme vše ustáli.

Ve druhé půli byli domácí aktivnější, ale vše obrana i se Šebkem v bráně vyřešila. Bylo tam něco hodně nebezpečného?

Domažlice měly větší aktivitu, ale do šancí jsme je moc nepouštěli. Domácí si vypracovali asi dvě nebezpečné situace po pravé straně a jednu prudkou střelu Šéba vyrazil na roh.

Zdálo se, že Komárov po zisku míče zbytečně rychle ztrácel, je to tak?

Chyběla větší kvalita v rozehrávce. Naskytovaly se situace na přečíslení, ale zbytečně jsme míče poztráceli pokaženou rozehrávkou nebo malým pohybem.

Byly tam asi dvě šance z naší strany, ale kamera byla zaměřená mimo branku, můžete je přiblížit?

Jednou Kosa po levé straně postupoval sám, ale míč si bohužel příliš předkopl a nebylo z toho nic. Podruhé jsme postupovali zprava, ale chyběla přesnější rozehrávka. Těch situací tam bylo víc, ale nic jsme bohužel nedotáhli.

V závěru došlo na dvě strkanice, tekly domácím nějak nervy?

Jednu vyprovokoval „exligový“ Vůch a druhá přišla po skluzu u levé postranní čáry. Domácím trochu ujížděl vlak, tak se snažili to nějak zvrátit. Jinak utkání proběhlo naprosto v klidu (až na tyto dva úlety). Rozhodčí utkání skvěle odřídil a nenechal se ovlivnit ani na jednu stranu.

Tři body zvenku jsou skvělé, vstup do jara se povedl, jaké bylo hodnocení hned po utkání?

Za tři body jsme samozřejmě rádi, ale čeká nás ještě dlouhá cesta. Pořád je co zlepšovat. Například přechod do útoku se nám moc nedařil. Potom jsou závěry utkání příliš hektické, přitom jsme soupeře mohli dorazit mnohem dříve.