Dalším je divácká návštěva. Platících návštěvníků dorazilo na komárovský stadion 845, pokud připočítáme děti a ženy, tak se počet blížil tisícovce. Tedy pěkná motivačka. Tou byl i fakt, že hráči se velmi dobře znají a mají i kořeny jak v Hořovicích, tak i v Komárově. „Derby bylo určitě pro mě specifické, v Komárově bydlím a začínal jsem tu s fotbalem, ale také tu znám spoustu kluků, s některými jsem se potkal i na začátku svého startu za A tým v Hořovicích,“ řekl levý bek Hořovic Jan Smetana.

Sám se svými spoluhráči smutnil už v páté minutě. Domácí se drali do útoku, Matěje Kotena v brance nejprve zachránilo břevno, akce ale pokračovala, na jejím konci byl Karel Vajs, který hlavičkou trefil odkrytý kout hostující branky. „Byli jsme moc otevření, soupeř měl dost prostoru na řešení herní situace a v neposlední řadě jsme špatně pobrali hráče uvnitř vápna, což se nesmí stávat, tahle branka dle mého názoru ovlivnila i zbytek utkání,“ uznal Smetana.

Hořovický tým za celý zápas prakticky nevystřelil na branku. Přispěla k tomu i dobrá defenzivní práce Komárova. „Musím říct, že jsme opravdu dobře bránili. Pomohl nám rychlý gól, podobně jako v předchozích zápasech. V klidu jsme se mohli soustředit na obranu a i proto jsme Hořovice za celý zápas nepustili do větší šance. S koncentrací jsem problém neměl. Bylo to derby, hodně lidí, takže člověk musí být pořád ve střehu,“ uvedl brankář Komárova Pavel Šebek.

Jazýčkem na vahách byl také výkon záložních řad. Uprostřed hřiště se potkávali hráči ze Rpet, na jedné straně Jan Mojdl, na druhé straně Jiří Mareš. Ten byl vidět v první půli, ale v té druhé se vytratil. Naproti tomu Mojdl svůj výkon vygradoval, pomohl mu k tomu i výtečný výkon Adama Vokáče II, který předčil Lukáše Vostárka.

A ještě jeden faktor, který dal hostujícímu týmu pořádně zabrat. Pravý bek Komárova Daniel Klimeš měl velmi útočné choutky a vnášel tak zmatek do obranných řad hostů. „Věděli jsme, že na pravé straně disponuje Komárov rychlými hráči, což se nám nedařilo eliminovat, chodila tam spousta průnikových přihrávek a náběhů, které jsem nezachytil a tím pádem soupeř mohl postupovat dál v útočné akci,“ přiznal levý obránce Hořovic, který dodal: „Trenér byl s naší hrou v prvním poločase nespokojený a ani se mu nedivím. Práce s balónem nám trvala strašně dlouho, byli jsme bez pohybu a hlavně jsme nedokázali za cely poločas vystřelit, pokyny byly tedy jasné, hru zjednodušit, hrát rychleji, tlačit se do vápna a střílet.“

To se však Hořovicím nepodařilo plnit, navíc na druhé straně přibývalo příležitostí, hlavně ta Zítkova volala po gólu. V 75. minutě došlo k navýšení náskoku Komárova, když se právě před Smetanu dostal Adam Vokáč I, spadl a pískala se penalta. „Po průnikové přihrávce se dostal první k míči soupeř, který využil opravdu lehkého kontaktu a spadl, na penaltu to z mého pohledu bylo málo, ale rozhodčí usoudil, že se jedná o pokutový kop a následně jej nařídil,“ řekl Jan Smetana, který si v dalším průběhu vysloužil potlesk, když přiznal teč při jednom střetu u autové čáry.

Komárov dotáhl utkání do vítězného konce a jeho hráči měli velkou radost. Vždyť to byla třetí jarní výhra. „Za druhou nulu po sobě jsem samozřejmě rád, ale důležitější než moje nula je, že jsme vyhráli a držíme se v horních patrech tabulky. Start jara se nám opravdu povedl, ale musíme v tom pokračovat,“ ví dobře Pavel Šebek.

A ještě k divákům. Když je hra trochu nudila, tak si našli prostor pro rozbor jiných věcí, někteří se potkali po delší době. V hlediště byl třeba bývalý hráč Hořovicka Jiří Štěch, který se po delší době potkal s Martinem Nademlejnským. Ten údajně končí na Petříně a měl by přejít do Zaječova. Derby ukázalo přívětivou tvář fotbalu. „Vyhráli jste zasouženě,“ gratuloval funkcionář Hořovic Tomáš Mach po skončení utkání prezidentu Komárova Jaroslavu Kleknerovi. „Škoda, že taková návštěva nechodí častěji, utkání mělo dobrou atmosféru a chtěl bych poděkovat všem, kteří na derby zavítali,“ dodal Jan Smetana.

Komárov – Hořovice 2:0 (1:0)

Branky: 5. Vajs, 75. Kaufman PK.

Rozhodčí: Mudra, Šiška, Havránek.

ŽK: Vokáč II, Zítek, Pužík, Lehedza - Kuška, Puchmertl.

Diváci: 845.

FK Komárov: Šebek, Klimeš, Kaufman, Ženíšek, Lang, Vokáč I (84. Lehedza), Pužík, Vokáč II, Mojdl (79. Šíma), Zítek (79. Krejča), Vajs (70. Srp). Trenér: Miroslav Nesnídal.

SK Hořovice: Koten, Smetana, Hlídek, Puchmertl, Kuška, Mareš, Záluský, Wacker (66. Wacker), Vostárek, Landa, Čapek (58. Bělohlávek). Trenér: Ivan Pihávek.


Načítám tabulku ...