Hořovicko – Radotín 0:6

Po slibné remíze s Admirou Praha na Memoriálu Jiřího Kolína se hráči Hořovicka postavili soupeři z jiného ranku. Třetiligová Olympia Radotín byla nad jejich síly, Hořovicko prohrálo vysoko 0:6.

„Utkání se odehrávalo v režii Radotína hned od první minuty. Musíme vidět, že soupeř získal posily z týmů druhé ligy a byl řízen exreprezentantem Martinem Jiránkem v pozici kapitána Olympie. Radotín byl prostě lepší ve všech herních činnostech,“ přiznal trenér Hořovicka Pavel Novotný.

Za Hořovicko nastoupilo opět několik velmi mladých hráčů. „Hrajeme s kluky jako je Mach (ročník 2000), Klimeš, Kuchař a Šum (1998), Hošťálek (2001) Königsmark (2002) nebo Koten (1999). Momentálně je takový soupeř jako Olympia nad naše síly,“ přiznal Novotný.

Na jeho tým čeká na pražském turnaji poslední zápas. „Před klukama smekám, je to pro ně těžké. Čtyřikrát týdně trénují, dřou a zatím žádná fotbalová odměna. Snad se nám to v dobrém vrátí v divizní soutěži,“ dodal Pavel Novotný.

V závěrečném duelu na turnaji se Hořovicko střetne v sobotu 23.2. od 10 hodin s pořádajícím Meteorem Praha. Ten byl na tom před víkendovým kolem hůř, když dosud nebodoval. Jenže o víkendu se bodům hodně přiblížil, ale pořadatelům nastaly vrásky. Duel s Kladnem totiž předčasně ukončila hromadná potyčka. Meteor vedl 2:1 a kráčel za prvními turnajovými body. „Létaly tam i pěsti," přiblížil záložník Kladna David Čížek, jenž je se sedmi góly nejlepším střelcem soutěže.

Podle jeho slov byla pranice důsledkem výkonu soudce, jenž údajně od první minuty stranil pražskému celku. A když deset minut před koncem nenařídil proti Meteoru pokutový kop za faul na dorostence Pospíšila, došlo k slovní výměně názorů, která se záhy proměnila ve zmíněnou šarvátku.

Předtím na 1:1 dokázal vyrovnat Kraus, ale rozhodující gól vstřelili Pražané z přímého kopu z hranice šestnáctky. „Byl vymyšlený a navíc rozhodčí postavil naši zeď pomalu na brankovou čáru," zlobil se Čížek a dodal, že se po utkání Kladenští rozhodli, že k poslednímu turnajovému utkání s Královým Dvorem neodjedou. Vedení turnaje bude mít co řešit.