Stejně tak si užívá osmnáctiletý obránce pobyt v reprezentační jedenadvacítce, která ve své kvalifikační skupině o Euro zatím šlape skvěle. V posledních dvou zápasech s Kosovem dal trenér Jan Suchopárek na složení stejné obranné čtyřky jako proti Slovinsku a Albánii. V ní má své pevné místo i Vitík, který se nejprve radoval po gólu Adama Gabriela z výhry 1:0 v Kosovu.

Utkání bylo hodně náročné, Kosovci stejně jako další fotbalisté z této oblasti nejsou vůbec špatní. „Dnes se už cítím mnohem lépe, zpáteční cesta z Kosova byla poměrně náročná. Ale dobře jsme zregenerovali a těšíme se na další zápas,“ řekl Martin Vitík po návratu do Čech.

„Musím uznat, že vůbec nehráli špatně. My bychom rádi doma byli více dominantní a hlavně efektivnější než v Kosovu, kde nám stačil jediný gól,“ vyjádřil se na reprezentačním webu Martin Vitík a dodal: „Tři uhrané nuly jsou vizitkou celého týmu, dobře plníme defenzivní povinnosti. Ale opakuju, že už bychom rádi předvedli kvalitní výkon také v útoku a mít zápas plně pod kontrolou.“

Záměr lvíčat se vyvedl, když v Českých Budějovicích porazila Kosova 3:0 a mají na čele skupiny plný počet bodů bez obdržené branky.

Sparťanský stoper pak musel přepnout opět na druhou ligu, kde se dočkal také branky. Stalo se tak při nedělním domácím zápase proti Třinci, který letenská rezerva vyhrála 4:0 a Vitík zvyšoval na 3:0.

Tento počin je určitě dobrým povzbuzením do dalších zápasů. Vrchol na Martina Vitíka čeká v listopadu, kdy lvíčata sehrají důležitý venkovní dvojzápas na půdě Anglie a Slovinska.