„Připomínáme nedělní autobusový výjezd do Černolic. Odjezd ve dvanáct hodin z autobusového nádraží ve Zdicích. Zveme všechny fanoušky,“ láká zdický Michael Macourek. Ještě před odjezdem se vrátil k minulému vítěznému derby s Loděnicí (2:1) Josef Karmazín.

Derby je derby, jak jste se na Loděnici chystali?

Připravovali jsme se stejně jako na každý jiný zápas. Kvůli remíze v Jesenici v minulém kole jsme doma potřebovali opět naplno bodovat. Takže jsme rádi, že se nám to povedlo a udrželi jsme se nahoře.

Skóre otevřel Jiří Krůta.

Po našem rohovém kopu jsme se dostali k odraženému míči, balon letěl zpátky do vápna, kde se k němu na zadní tyči dostal právě Jirka Krůta a poslal nás do vedení.

Co jste si říkali o půli?

Hlavně jsme chtěli udržet nasazení, vyvarovat se v druhé půli zbytečných ztrát a ideálně ještě nějaký ten gól přidat.

Hostům se ale Jiřím Prokopem podařilo vyrovnat.

Bohužel se nám vstup do druhého poločasu vůbec nepovedl. Hlavou jsme zůstali ještě v kabině a všude jsme byli druzí. Což vyústilo v ten vyrovnávací gól, kdy se hosté po naší ztrátě dostali do přečíslení a vyrovnali.

Mohl některý z týmů ještě před vaším golem přidat branku?

Do vyrovnávacího gólu byl v držení míče spíše soupeř a také byl nebezpečnější. Po vyrovnávacím gólu už to bylo opět vyrovnanější a závary byly před oběma branami.

Šest minut před koncem jste rozhodl.

Po zisku míče jsme se dostali do rychlého protiútoku, Jarda Byba zatáhl balon po straně a dával ho pod sebe na penaltu, kde jsem se dostal k balónu jako první a zvyšoval na 2:1.

Už jste pak hráli na údržbu?

Hráli jsme zodpovědněji s ohledem na časomíru, ale jak my, tak i soupeř jsme měli ještě nějaké šance na změnu skóre, které už ale gólem neskončily.

Jak jste slavili výhru?

Po zápase jsme chvilku poseděli v areálu, ale nic velkého jsme neslavili. Ještě nás čekají poslední dvě těžká utkání, která potřebujeme zvládnout, abychom se udrželi v popředí tabulky.