Od úvodního hvizdu to byl tým z Berouna, kdo se tlačil do zakončení. Po tlaku si berounští hráči vypracovali několik rohových kopů. Z jednoho, který zahrával mladík David, se dokázal hlavou prosadit Vopěnka.


V následujících minutách se hrál otevřený fotbal s šancemi na obou stranách, domácí kapitán Smíšek hlavičkoval do břevna. Stejnou část brankové konstrukce napálil z přímého kopu i berounský Šikanedr. „Z mého pohledu bylo naše poločasové vedení zasloužené. Trenér naordinoval pro toto utkání ofenzivnější taktiku se třemi obránci, což nám umožnilo lépe kontrolovat střed pole a bránit útokům soupeře již při jejich zakládání. Včas jsme se dostávali do soubojů a výsledkem bylo, že mnoho míčů jsme získávali již na polovině soupeře a přecházeli do rychlých protiútoků, bohužel se nám žádný nepodařilo zužitkovat. Věděli jsme, že budeme mít převahu při standardních situacích, na které jsme se důkladně připravovali. Naší zvýšenou aktivitou se nám podařilo v úvodu utkání vybojovat dva rohové kopy v rychlém sledu. Ten druhý jsme zahráli přesně tak, jak jsme si nacvičili a dostali jsme se do vedení, které jsme udrželi až do poločasu,“ popsal zvolenou taktiku berounský Petr Vopěnka.

Do změny stran ještě jeden z klecanských borců nebezpečně hlavičkoval, ale těsně minul. „Hosté v první půli hrozili především po stranách hřiště v situacích, kdy se jim povedlo překonat náš prvotní tlak a vzhledem k tříobrancovému systému tam měli více prostoru. Většina takových akcí končila centrem před bránu, ale včas jsme pokrývali hráče a nedovolili soupeři zakončit. V jednom případě, kdy jsme nebyli v souboji včas, skončil balón z hlavy útočícího hráče těsně vedle levé tyče,“ řekl Vopěnka.


Krátce po změně stran byl za strčení do Hájka druhou žlutou kartou napomenut Šanda a domácí tak museli dohrávat v oslabení. „Samozřejmě červená karta hru ovlivnila, ale pro nás neznamenala žádnou změnu v taktice, se kterou jsme vstoupili do utkání. I po vyloučení jsme pokračovali v zodpovědné hře, ale přirozeně jsme měli více prostoru pro naše protiútoky, které byly mnohem nebezpečnější než v první půli a určitě jsme měli pojišťovací gól vstřelit mnohem dříve,“ mrzely Vopěnku neproměněné příležitosti.


Velkou šanci na zvýšení vedení měl Ondřej David, ale prudkou střelou trefil jen brankáře Václavíka. To na druhé straně zachránil svůj tým Libor Novák před Průchou, jenž se nadvakrát snažil procpat míč mezi tři tyče. „Hosté již ve druhém poločase nebyli nebezpeční po stranách hřiště a dařilo se nám odrážet jejich útoky. Vytvořili si jednu vyloženou šanci, kdy nás od vyrovnání zachránil výborným zákrokem chytající Novák,“ pochválil brankářskou jedničku.


O definitivní tečku se berounští fotbalisté postarali pět minut před koncem, když Hrypas rozehrál roh a po souboji Vopěnky s protihráčem míč vyplaval před Hájkem. Ten pohotovou a tvrdou střelou rozradostnil berounské fanoušky a definitivně utnul snahu domácích o vyrovnání.


Beroun tak znovu udržel čisté konto, připsal si do tabulky tři body a v další kole narazí na poslední Votice. Výkop je naplánován na sobotu 20. dubna od 17 hodin. „Při pohledu na tabulku je evidentní, že vítězství bylo velmi důležité. Tento zápas by se v rámci tohoto minisouboje dal klasifikovat jako zápas o šest bodů, ale i při celkovém pohledu na tabulku znamenala výhra posunutí blíže ke středu tabulky. Samozřejmě podmínkou je ji potvrdit v domácím utkání s Voticemi. Pokud předvedeme stejné nasazení a zodpovědnost jako v Klecanech, tak nemám pochybnosti, že by se nám to nemělo podařit,“ věří svému týmu Vopěnka.

Klecany - Beroun 0:2 (0:1). Branky: 8. Vopěnka, 85. Hájek. ČK: 51. Šanda (Klecany). Rozhodčí: Blížil - Jarolímek, Kulanda. Diváků: 126.

Beroun: Novák L. - Matějíček, David, Novák M., Hrypas, Hájek (88. Janda), Šikanedr (89. Trnka), Tarasov, Honek (79. Kubricht), Vopěnka, Tlamsa.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...