DOKSY : CERHOVICE 2:1 Pen.

Domácím skvěle vyšel proti dosud nulovým Cerhovicím úvod zápasu. Stuchlý poslal hlavou míč na druhou tyč a střelec podzimu Fišer se prosadil ve skluzu (6.). Rychlá branka otevřela stavidla ofenzivního fotbalu, do dvacáté minuty hosté hlavičkovali z tutové pozice do břevna, Fišerovu dorážku na dlouhou nohu zastavil brankář, chytrá střela kapitána Doks Samka téměř z půlky přelétla břevno a hosté srovnali Lacinou (22.) z dobře sehraného brejku po hrubé chybě v domácí rozehrávce.

„Gól jsme dostali paradoxně z prvních soupeřových doteků s míčem ze standardní situace. Naštěstí nás to vůbec nerozhodilo, pokračovali jsme v kombinační hře a zanedlouho se nám podařilo zaslouženě vyrovnat,“ mohl být spokojen Dominik Lacina, který popsal svůj gólový počin: „Získali jsme míč ve středu pole a po narážečce s Vojtou Křikavou a následně Romanem Fulínem jsem se ocitl sám před brankářem a už jsem to měl jednoduché.“

Do půle ještě hosté dvakrát v dobré pozici minuli bránu. Druhá část byla opatrnější, dvě rány Cerhovic z hranice malého vápna opět letěly jen těsně vedle a tak mohl z penalty (71.) rozhodnout agilní Samek. Míč však umístil špatně a brankář Křikava střelu zpacifikoval.

„Utkáni v Doksech bylo asi jako každé jiné v I.A třídě. První půli jsme dominovali na míči a soupeře přehrávali, jen nám chyběla větší efektivita. Druhá půle byla vyrovnaná a plná soubojů. Asi patnáct minut před koncem nás podržel Kuba Křikava, který chytil soupeřův pokutový kop,“ chválil svého gólmana cerhovický střelec, jenž litoval promarněných příležitostí: „Měli jsme pár dalších šancí včetně nastřeleného břevna od Vojty Křikavy.“

V penaltách se střelci překonávali, až v osmé sérii si připsal zákrok dokeský Rouček a Samek následně složil úspěšný reparát. „Penalty jsou vždy loterie, ale chtěli jsme je zvládnout. Oběma týmům se dařilo všechny penalty proměnit, akorát my jsme v osmé sérii měli trochu smůlu,“ řekl Dominik Lacina.

Dokeský předseda oddílu Marek Mařík byl po zápase spokojen. „Nakonec zlaté dva body, Cerhovice hrály dobře a měly k výhře blíže. Naštěstí pro nás své šance nevyužily,“ prohlásil. „Bod je pro nás málo, chtěli jsme zde zvítězit. V dalších kolech už chceme bodovat více,“ věří cerhovický špílmachr Lacina.

NELAHOZEVES : KOMÁROV 1:4

Na „svažiště“ v Nelahozevsi se vydal Komárov v roli favorita. Tu také potvrdil a zvítězil 4:1, byť o půli to bylo pouze 1:1, když skóre otevřel hostující Srp, na jehož gól brzy odpověděl Zhukovsky.

Hosté přidali ve druhé půli ještě tři branky, jednu přispěním vlastencem Emmera a dvě po penaltách v provedení Jana Mojdla. Ten po přestupu z Hořovicka nalezl střeleckou fazonu. „To, že dávám teď góly, je vizitkou celého mužstva. V týmu mám dobré spoluhráče, kteří jsou schopní brankové příležitosti připravovat a to, že to tam teď padá, pro mě není zase tak podstatné, důležité je, že vyhráváme jako tým,“ dumá spokojeně úspěšný střelec, jemuž vyhovuje post ve středu hřiště. „Já jsem vždy hrál středního záložníka, to je asi můj hlavní post, ale jinak můžu hrát asi všude,“ usmívá se Mojdl.

Autor šesti podzimních branek tři body z půdy Dynama bere. „V Nelahozevsi to nebyl vůbec jednoduchý zápas, bylo malé hřiště, těžký a nerovný terén a hodně houževnatý soupeř, který hrál jednoduchý, silově založený fotbal, proti kterému se vždy blbě hraje. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Nejenom, že jsme se soupeři vyrovnali v nasazení, ale navíc byla fotbalovost na naší straně,“ řekl Jan Mojdl.

Komárov získal plný počet devíti bodů, mnozí tvrdí, že má mančaft na postup. „Já osobně jsem na toto téma alergický, ještě je hodně brzo se bavit o postupu, tým si stále sedá a uvidíme po podzimní části. Každopádně si myslím, že tým v Komárově má velikou kvalitu a je jenom na nás to dokázat. Osobně doufám, že budeme hrát do třetího místa, jinak budu zklamán,“ dodal Jan Mojdl.