Komárov – Klecany 5:0

Vedoucí celek soutěže šel velmi brzy do vedení. Hned ve druhé minutě otevřel skóre Václav Komínek, na něhož navázal o sedm minut později Jan Mojdl. Vstřelené branky Komárov uklidnily a dalo by se říci, že po celý zápas kontroloval hru a bavil diváky, kterých se sešlo 225.

„Měli jsme výborný začátek, a že tam do deseti minut padly hned dva góly, tak se nám hned hrálo jinak. Byli jsme v pohodě, měli jsme hezké kombinace a do poločasu jsme ještě dali na 3:0,“ usmíval se kapitán Komárova Michal Pužík. O třetí zářez se ve 32. minutě postaral opět Mojdl.

Domácím se odcházelo do kabin hodně zvesela. Hosté se sice snažili, ale aby se třeba Jiří Chrdle prosadil jako v minulém zápase Klecan v Komárově, to se jim nepovedlo. „Myslím, že Klecany za celý zápas neměly žádnou gólovku, vůbec jsme je do ničeho nepustili a odehráli jsme moc dobrý zápas,“ řekl Pužík.

Když už se hosté o poločase trochu vyburcovali, jejich snahu utnul čtvrtý gól domácích. Ten padl hned tři minuty po obrátce, když na konci přímočaré akce byl Ladislav Kolář. „Druhý poločas jsme začali s tím, že chceme dát ještě góly, a to se povedlo. Byly tam šance na víc gólů, ale výsledek 5:0 je krásný. Jsme rádi, že jsme to odehráli vzadu s nulou,“ byl nadmíru spokojen komárovský kapitán.

Pátou branku Komárova vstřelil Tomáš Srp. Komárovští hráči mohli přidat i další góly, ale gólman Klecan Dominik Hnízdil byl proti a přes pět obdržených branek patřil k nejlepším hráčům svého týmu.

Komárov vede tabulku A skupiny své soutěže s plným počtem bodů. „Zatím se nám daří a máme pěknou sérii. Doufám, že to vydrží co nejdéle, máme perfektní partu, která si sedla jak na hřišti, tak i mimo něj, což je hrozně důležité,“ konstatoval Michal Pužík.

Jak řekl kapitán lídra soutěže, tým šlape, ale sám bude kvůli zaměstnání zanedlouho chybět. „Je pravda, že pravděpodobně nebudu na dva zápasy po sobě, vychází to na Jíloviště a Kosoř, ale vůbec nemám strach, že to kluci nezvládnou. Máme široký kádr a každý, kdo bude hrát, tak do toho dá sto procent,“ dodal Pužík.

Cerhovice – Mníšek 3:2

Komárovští pak s napětím sledovali vývoj utkání Cerhovic s té době druhým Mníškem, na jehož hřiště lídr soutěže v dalším kole zajíždí.

Union potřeboval získat body a snažil se o to hodně. Velké věci se začaly dít na konci prvního poločasu, když padly tři branky. Ve 37. minutě poslal hosty do vedení Lukáš Novák, kontrovat dokázal Václav Šebek, ale kanonýr Mníšku v poslední minutě ještě dokázal poslat svůj celek do vedení.

Cerhovice hrály obezřetně a disciplinovaně, hosté si odnesli v první půli hned tři žluté karty. Disciplína a bojovnost se Unionu vyplatila, když ve druhém dějství dokázal zápas otočit ve svůj prospěch. V 73. minutě se podařilo vyrovnat Josefu Hnízdilovi a pět minut před koncem strhl skóre ve prospěch Cerhovic kanonýr Tomáš Kapoun, který rozjásal téměř 150 přihlížejících diváků.

Union poskočil na čtrnáctou příčku a těší se na následující duel v Podlesí.