Do sestavy Chlumce se vrátil po několikazápasové absenci kapitán Jaromír Schreiber. „Hrál jsem po třech týdnech, když jsem marodil se zánětem plic a taky to tak vypadalo,“ usmíval se Schreiber, který dodal: „První krize přišla v osmé minutě, potom jsem se chytil a nějak to zvládal. V druhé půlce jsem po sprintu přes celé hřiště spálil loženou šanci a od té doby jsem odpadl úplně.“

Chlumec šel brzy do vedení díky Martinu Ciprianovi, na něhož před poločasem navázal Jakub Šonka. „První gól padl po pěkné kombinační akci, kdy na závěr díky důrazu skóroval Martin. Druhý gól pak vstřelil Jakub Šonka, když obral gólmana, který si věřil, že ho obehraje,“ popsal góly Schreiber.

Dušníky ve druhé půli snížili Pavlíkem, ale Chlumec kontroloval hru. „Mohli jsme v klidu dát čtyři až pět gólů. Neproměňovali jsme vyložené šance. Naštěstí se nám to nevymstilo. Neřekl bych ale, že nás soupeř nějak trápil, zažil jsem mnohem nepříjemnější Dušníky,“ řekl Jaromír Schreiber, jenž se svým týmem mohl slavit postup na první místo tabulky: „Oslava byla decentní v klubovně, tak jako vždy.“

Slavilo se také v Králově Dvoře, kde tamní rezerva vyhrála gólem Jiřího Bicana. „Každý zápas je pro nás výzva, ať hrajeme s týmem z dolní poloviny tabulky nebo s týmem který je na čele. Rožmitál má kvalitní mužstvo, ale my dobře věděli, že s každým se dá hrát. Navíc nás dopředu hnala i euforie ze zápasu se Zdicemi,“ prozradil trenér Králova Dvora B Adam Novák.

„Od začátku jsme byli aktivnějším týmem a vypracovali jsme si zajímavé příležitosti. Blízko první brance byl nejprve po Černý, kterého ale vychytal dobře postavený gólman Rožmitálu Zrno. Poté měl šanci také Bican a střeleckými pokusy se prezentoval i Svoboda. Rožmitál měl jedinou vážnější šanci, a to když po tvrdé střele Mory z přímého kopu musel Špicl vyrážet míč do tyče,“ popsal vývoj utkání Novák.

Bicanův gól padl v 61. minutě. „Rozhodujíci gól padl po hezké akci, když nejprve jeden z útocích hráčů trefil tyčku, od které se balón odrazil mimo bránu, kde si ho našel Černý, který pronikl až do vápna a nasměroval přihrávku do prostoru před brankou, kde se nejlépe zorientoval nabíhající Bican a prostřelil gólmana Zrna,“ radoval se Novák.

Jeho tým zvolil účinnou taktiku. „Naším cílem bylo od začátku znepříjemňovat Rožmitálu přihrávku po zemi a donutit je k dlouhým balonům, které poté sbírala obranná čtyřka řízená zkušeným Bastlem. To se nám dařilo a proto jsme hlavně v první polovině dominovali. Druhá půle se odehrávala v podobném duchu. Rožmitál hrozil až ke konci zápasu hlavně ze standardních situací,“ uvedl trenér béčka Cábelíků.

Jeho celek poskočil na čtvrtou příčku tabulky. „Jarní část sezony máme již dlouhodobě výkonnostně lepší než tu podzimní, i proto nás mrzí ztracené body s Novým Knínem a v podivně řízených utkáních v Rudné a Chlumci. Nicméně budeme chtít pokračovat v dobrých výkonech a výhry nad Rožmitálem a Zdicemi jen posílily naše sebevědomí. V Chotči budeme na tyto výhry chtít určitě navázat,“ předjímá Adam Novák.