„Můj pocit je takový, že zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Nevybavuji si žádnou větší šanci soupeře. Naopak konkrétně já si v první půli asi vzal obráceně kopačky, protože to byla přehlídka toho, co se dá všechno zahodit,“ neváhal zacílit sám na sebe chlumecký Ondřej Šípek.

Tomu se však před poločasem podařilo vstřelit vedoucí branku. „Gól padl hlavou po centru z pravé strany zhruba na úroveň penalty, kdy jsem konečně trefil bránu. Určitě nás gól po několika šancích uklidnil, zároveň jsme chtěli být v druhém poločase stále aktivní směrem dopředu.“

Brzy po obrátce přidali hosté druhý gól zásluhou Nedvěda, který byl hodně důležitý. „Určitě. Myslím si, že jak zápas probíhal, tak se tím už definitivně zlomil na naší stranu,“ řekl Šípek, který dodal: „Zbytek zápasu jsme si už v klidu pohlídali, sice jsme i přes velké šance další gól nepřidali, ale i tak můžeme být spokojeni s výsledkem.“

„Zápas se těžko hodnotí. Dostali jsme dva laciné góly a soupeř si výsledek zkušeně pohlídal. Dopředu jsme si moc šancí nevytvořili, tak nemůžeme myslet na body. Trápí nás absence a už si musíme pomáhat B týmem a dorostem,“ okomentoval porážku předseda kralupského FK 1901 Luboš Černý.

Už o svátečním dnu přivítá Chlumec doma Nelahozeves, do utkání půjde jako favorit. „Doufám, že nic nepodceníme a vyhrajeme. Byla by určitě velká škoda ztratit doma body,“ dodal Ondřej Šípek.

Kralupy – Chlumec 0:2 (0:1)

Branky: 44. Šípek, 58. Nedvěd.

Rozhodčí: Vlk, Tvaroh, Šesták.

ŽK: Krimlák, Řenč – Pokorný.

Diváci: 65.

SK Chlumec: Pokorný, Řehák, Žáček, Vostárek (46. Dobiáš), Ezeala (84. Soukup), Šedivý, Šípek, Nedvěd, Dvořák, Novák, Reiter. Trenér: Zdeněk Staroba.