Zdice – Milín 2:1

O obě branky Olympie se už do poločasu postaral kanonýr Jiří Krůta. „První gól padl po trestném kopu. Druhý gól vyplynul z chyby hostující obrany, Jirka Krůta si s šancí dobře poradil a uklidil míč k tyči,“ popsal brankové úspěchy vedoucí zdického mužstva Michael Macourek, který odpověděl i na otázku, jestli stály gólové zářezy Krůtu něco do kasy: „Přesnou částku nevím, ale pokladník Filip Pech si to určitě pohlídal.“

Olympie se o půli musela vypořádat s tím, že z placu musel odejít kapitán Tomáš Svoboda. „Tomáš měl zdravotní problémy již před zápasem a nebylo jisté, jestli vůbec nastoupí k zápasu. Nakonec po dohodě zvládnul poločas utkání,“ uvedl Macourek.

Olympie je po podzimu na třetí příčce v těsném závěsu za Rožmitálem a Černolicemi. „Jsme spokojení. Z celého podzimu nás ale mrzí zejména domácí prohra s rezervou Hořovicka,“ trpce se pousmál Michael Macourek.

Chlumec – Nový Knín 2:1

Čtvrtou příčku po výhře nad Novým Knínem opanoval Chlumec, který si na podzim vedl velmi zdatně. „Všechny góly s Novým Knínem padly hlavou po standardních situacích, dali je Vostárek a Steinbauer,“ řekl kapitán Chlumce Jaromír Schreiber, jenž zhodnotil podzim jeho týmu: „S umístěním jsme určitě spokojení, i když mohlo být lepší.“

Chlumec už sezonu zakončil. „Dokopná byla po vítězném utkání vydařená, od zápasu s Dušníky jsme za každý bod měli slíbenou láhev medoviny. Padlo všech deset,“ smál se Schreiber, který dodal: „Přípravu začínáme 12. ledna zimním turnajem v Praze.“

Králův Dvůr B – Loděnice 0:2

V posledním kole podzimu se hrálo další okresní derby. Za příjemného počasí a na tuto roční dobu výborném hřišti dokázali zelenobílí zlepšeným výkonem naklonit osud zápasu na svoji stranu a odvést domů všechny body. Kritická situace pro hostující celek nastala již dopoledne, kdy během chvíle najednou nebyl k dispozici pro pracovní povinnosti nebo nemoc ani jeden ze tří brankářů. Navíc je dlouhodobě zraněna i brankářská jednička dorostu Jiří Patejdl. Kritický stav před derby donutil ještě jednou postavit mezi tyče loděnickou legendu Petra Patejdla, který všem ukázal, že i v 43 letech, a bez tréninku, stále dovede čarovat a nula na jeho kontě na konci zápasu je toho důkazem.

V prvním poločase vidělo 125 diváků vyrovnanou hru. V úvodu se hodně zlobil hostující tábor na rozhodčího, že po střele Herejta nenařídil za vodorovnou ruku ve zdi penaltu. Hra se přelévala na obou stranách, ale diváci se gólu v první půli nedočkali. Po hodině získali převahu hosté. Křížek uvolnil Hrudku, ten nedokázal vybíhajícího brankáře Špicla prostřelit. V 65. minutě se loděničtí hráči dočkali. Šolc dlouhou přihrávkou našel na hranici šestnáctky Křížka, který využil nedorozumění domácího brankáře s jeho obráncem, dlouhou kličkou obešel Špicla a poslal míč do branky - 0:1. A v 70. minutě navíc dokázali po obstřelování domácí branky přidat gólovou pojistku, kdy míč poskakoval po břevně, brankové čáře a nakonec jej Šolc dorazil do sítě - 0:2. Domácí hráči se ještě pokusili v závěrečné čtvrthodině utkání zdramatizovat, ale recept na výborného Patejdla nenašli. Naopak zelenobílí mohli ještě výsledek potvrdit, když Herejt zatáhl míč až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou předložil tutovku Šolcovi, ale jeden z nejlepších hráčů na hřišti trojku odmítl a z hranice brankového území branku přestřelil.

Zisk 21 bodů je pro Loděnici jejich nejlepším bodovým ziskem na podzim za posledních pět let, hlavně za to může 11 bodů získaných na hřištích soupeřů. Získaný bodový zisk a sedmá příčka dává klid do zimní přípravy na jarní, většinou obtížnější, část soutěže. Lépe je na tom ovšem béčko Králova Dvora, které i přes porážku skončilo na pěkném pátém místě.

Choteč – Hořovicko B 6:2

Do boje o to, kdo přezimuje na předposlední příčce, vyrazilo Hořovicko B oslabené. „Věděli jsme o tom, že se nám utkání kříží s duely áčka i dorostu. Pořád to ale vypadalo na to, že utkání odehrajeme v pohodě. Jenže zranění ve všech týmech zapříčinila, že jsme po duel měli jedenáct hráčů. Nakonec jsme ale nastoupili v deseti, protože Martina Svobodu zachvátila horečka. V tomto případě musím vyseknout poklonu Karlovi Cajthamlovi (ročník 1962), který slíbil, že nám v případě nouze půjde pomoci, a to také udělal. Vůbec všichni kluci, co nastoupili, zaslouží uznání. Škoda, že jsme nevyužili šance hned na začátku, možná bychom Choteč víc potrápili. Ta využila našich chyb pramenících většinou z úbytku sil. Na ukončené to v pátek vše zhodnotíme,“ uvedl trenér rezervy Jan Bežó.