„Je to nejvyšší soutěž, co se tu kdy hrála,“ přidává kapitán týmu Jaromír Schreiber. Však také oslavy byly pěkné, přičemž se ke slovu dostala Chlumecká kapela. „Oslavy proběhly v klidu. Myslím, že Chlumeckou kapelu vymyslel Petr Veselý mladší a je to parta kolem chlumeckého fotbalu a nejenom kolem něj. Scházíme se hlavně na baru, kde utužujeme naše vztahy a ladíme formu,“ směje se Schreiber.

Na Chlumec čeká poprvé brzký začátek soutěží. „Příprava začala 18. Července prvním tréninkem. Tým vede Radek Vostárek ve spolupráci s Fandou Bláhou, Petrem Veselým a Pavlem Kofroněm. Posily přišly a je jich několik, kvalita tam určitě je,“ řekl chlumecký kapitán.

Pro jeho tým to bude nová zkušenost, ale do I. A třídy chce vstoupit odhodlaně. „Můj odhad je střed tabulky,“ prozrazuje svůj tip na umístění celku, v němž se mohou těšit opět na derby se Zdicemi, které postoupily za vítězným Chlumcem z druhého místa E skupiny. „Na derby se Zdicemi se určitě těšíme a náboj bude mít, doufám, většina utkání,“ těší se Jaromír Schreiber, který popsal, co udělají na stadionku před sezonou nového: „V areálu došlo k několika úpravám, například nová tribuna nebo fasáda kabin. Také kvalita trávníku se velice zvedla, všichni doufáme ve větší návštěvy.“