Zrekonstruované hřiště týmu z Prahy-západ se Chlumci zalíbilo hned na začátku, když se ve 3. minutě prosadil Jakub Šonka proti exligovému Radku Sňozíkovi. „Gól padl po krásném pasu vzduchem přes obránce a náš útočník šel zcela osamocen na brankáře,“ popsal branku obránce Chlumce David Vostárek. Poločas sice skončil jednogólovým vedením Chlumce, ale hosté měli i další šance. „Lety si v prvním poločase nevytvořily vyloženou příležitost ke skórování. My jsme ve dvacáté minutě šli po stejné akci jako při prvním gólu sami na branku,“ uvedl Vostárek. Odchod do kabin byl bouřlivý, když sudí Tomáš Pagáč musel řešit strkanici mezi některými jedinci, což bude zřejmě dohru na disciplinárce. Sudí po utkání uvedl, že chtěl dát týmům prostor ke hře, ale hrálo se dost ostře, proto i tak vysoký počet žlutých karet v poměru 4:5.

Fotbalisté Cembritu (v zelenobílém) remizovali s Trubínem.
Tlustice překonala i druhý Drozdov

Skóre 0:1 vydrželo téměř až do konce. Čtyři minuty před koncem proměnil penaltu právě David Vostárek. „Nervózní jsem nebyl, penalty zatím proměňuji s přehledem. Samozřejmě, že to není lehké v takovémhle zápase a v 85. minutě jít kopat penaltu. Navíc ještě když proti vám stojí bývalý ligový brankář, ale měl jsem od trenérů informace, jak asi penaltu kopnout a podařilo se. Penalta byla za faul na našeho útočníka, který si zkušené pokryl ve vápně balon,“ řekl úspěšný exekutor pokutového kopu. Domácí sice ještě v závěru snížil Jiřím Čermákem na 1:2, ale Chlumec už si výhru nenechal vzít.

V sobotu hostí Chlumec od půl páté první Rožmitál, na který ztrácí ze třetího místo pouhý bod. „Budeme se připravovat jako na každé utkání, v úterý a čtvrtek máme trénink, řekneme si slabiny soupeře. Důležitá věc bude uhlídat jejich útočníka Moru. Toho když uhlídáme, tak si myslím, že můžeme uspět,“ věří David Vostárek.

Ilustrační foto
Březina se zlobí: Možná je někdo s bodem spokojen. Já ne!
Sparťanský kotel. Ilustrační foto.
Fotbal versus sprosťárny fandů. Slavii hrozí trest, komu ne?