Hosté vstoupili do zápasu sebevědomě a připravovali si příležitosti. Gólové uklidnění jim dala výstavní střela Beža z pětadvaceti metrů, na kterou byl gólman Zrůbek krátký. Byl to první gól novice v komárovském dresu. „Myslím, že už to na plachtě má, zvlášť takovouhle parádu,“ vysekl s úsměvem poklonu spoluhráči střelec dalších dvou branek Komárova Daniel Nový. Na něm bylo vidět, že po střeleckém trápení proti Jílovému si spravil chuť. „Oddechl jsem si a ani nevíte jak, po tom, co jsem doma nedal s Jílovém. Byl jsem za ten gól hrozně rád,“ přiznal Nový.

Útočník Komárova krátce po obrátce využil chybu domácích. Seběhlo se to vcelku rychle. Začala druhá půle, kdy domácí rozehrávali. Klasicky jsme s Kosou (Tomáš Srp) začali napadat a pravý bek nahrál menší "špek" stoperovi, který si s tím neporadil a já tak lehce přišel k balónu a šel sám na kasu. Všiml jsem si, že gólman už vyběhl, tak jsem si to strčil podél něho a skóroval do prázdné brány,“ popsal uklidňující gól jeho autor.

Čtvrtou branku Komárova vsítil středopolař Jan Mojdl. „Gól padl po akci z naší pravé strany, kdy dostal přihrávku Dan Nový na velké vápno, byl zády k brance, tak mě to přistrčil po vápně a já levou zakončoval do protipohybu gólmana,“ byl spokojen Mojdl. Hostující kanonádu završil Tomáš Srp, domácí snížili v závěru z penalty.

Komárov vyhrál podruhé za sebou 5:1, ale opět zahodil množství jasných příležitostí. „Vyhrát dvakrát 5:1 je hezký, ale upřímně jsme měli za ty dva zápasy šancí na dvacet gólů, ale naší lehkovážností jsme šance zahazovali, což nás teď mrzet nemusí, ale jindy bychom na to mohli doplatit,“ ví dobře Mojdl.

Při prohře Kosoře navýšil Komárov na čele náskok. „Určitě je dobře, že jsme odskočili o sedm bodů, ale do konce je ještě třináct kol, takže by bylo lehkovážné si myslet, že je hotovo. Musíme jít zápas od zápasu, každopádně největší soupeř jsme sami sobě. Když budeme hrát zodpovědně a s totálním nasazením, tak si troufám říct, že nebudeme mít ve zbytku sezony problém. A zlepšovat je pořád co, třeba to proměňování šancí, a ještě mezihru, kdy se občas zbytečně zbrkle hrneme do útoku a ztrácíme tak spoustu míčů, což nás potom stojí zbytečné síly znovu míč získat, ale zatím je vidět, že jsme dobře fyzicky připraveni,“ řekl Jan Mojdl.

„Vstup je to dobrý, to ano, ale jaro je ještě dlouhé a síly budou docházet. Viz. konec podzimu, proto nesmíme nic podcenit a furt makat. A jak říká trenér, hlavně s pokorou,“ dodal Dan Nový.

Petrovice – Komárov 1:5 (0:2)

Branky: 87. Štemberk (PK) - 21. Bežó, 28. a 46. Nový, 66. Mojdl, 69. Srp. Rozhodčí: Kosina, Zdeněk, Trumpus. ŽK: Štemberk. Diváků: 110.

FK Komárov: Hejcman, Grunt (66. Baštař), Vaníček , Pužík, Šubert, Kolář, Bežó (74. Čepelák), Mojdl, Vokáč, Nový (70. Solar), Srp.