Komárov – Průhonice 2:1

Domácí poprvé nevyhráli za tři body před týdnem, takže rekordní sérii vyhraných utkání v normální hrací době skončila. Doma však pokračuje, což naznačil samotný úvod. Do vápna hostů se vřítil Ladislav Kolář, kterého Jan Veverka podrazil a Jan Mojdl ve druhé minutě otevřel skóre. „Penalta byla jasná, ale to, že byla takhle brzo, nám moc nesedlo. Nicméně jsme byli rádi, že to Mojdy zkušeně uklidil. Poté sice párkrát zahrozil soupeř, ale nemyslím si, že by se dostal vyloženě do jasných šancí,“ viděl začátek utkání ještě z lavičky pozdější komárovský hrdina Daniel Nový.

Průhonické hráče vedení domácích nepoložilo, hrála se vcelku vyrovnaná partie. Brankář domácích Milan Herco musel řešit dvě ošemetnější situace, jeho protějšek David Fišer byl podobně úspěšný. Až v závěru prvního poločasu zničehonic udeřilo, hosté vyrovnali zásluhou úspěšného pokusu Lukáše Mezeie.

Ve druhém poločase se Komárov dostával více dopředu, nejnebezpečnější byly výpady Koláře, který si s protivníky dělal, co chtěl. Jenže brankář Fišer byl úspěšný proti všem pokusům domácích, jednou mu pomohlo břevno. Tlak domácích se zvyšoval, nicméně museli dávat pozor vzadu, protože Průhonice při každé příležitosti nelenily a snažily se o brejky.

V 75. minutě poslal trenér Miroslav Nesnídal na plac místo Václava Komínka Daniela Nového. Ten po čtyřech minutách pobytu na hřišti po centru rozhodl utkání. „Řekl jsem si, že musím někam k Vaňochovi (Vaníček), protože většina takovýchto situací je mířena na něho. Byly dvě možnosti, buď to bude vracet před branku nebo to propadne za něj. Balón propadl a skončil mi na rameni, seběhlo se to docela rychle a v pádu jsem zakončoval levou, slabší, nohou, takže jsem rád, že to tam padlo,“ popsal gól Nový.

Když pak hřiště opustil vyloučený hostující Michal Bureš po nesmyslné kritice rozhodčího, bylo rozhodnuto. Závěrečnou snahu hostů komárovská obrana v pohodě odvrátila. Domácí zdolali soupeře, který nehrál zanďoura, hrál se kvalitní zápas. „Soupeř byl na velice dobré úrovni, hlavně co se týče kombinace, zvláště pak hráč s číslem sedm (Adam Douda). Myslím, že to byl jeden z těch lepších týmů,“ vysekl poklonu Průhonicím střelec vítězného gólu.

Po zápase mohl jít slavit a plánovat další přípravu, kterou musí kloubit se svým zaměstnáním podobně jako kapitán Michal Pužík. Oba pracují jako vojáci. „Má to samozřejmě své pro a proti. Jsou období, kdy je to náročnější a kdy zase ne. Poté taky záleží, na jakém místě sloužíte. Michal je sice v Jincích jako já, ale na jiné pozici, kde není tak vytížen, přičemž já jakožto řidič toho mám o trošku více. Když nejsou cvičení nebo výcviky, tak to ale problém není,“ uvedl Daniel Nový.

Jeho celek se pokusí o další výhru za týden na půdě nebezpečných Tochovic. Utkání se hraje oproti původnímu nedělnímu termínu už v sobotu s dopoledním začátkem ve čtvrt na jedenáct.