Zdice – Hořovicko B 1:2

Favoritem byl domácí tým, zvláště při pohledu na rozcvičující se mladíky v dresu hostů. „K dlouhodobě zraněným se čerstvě přidal David Černý, který má zlomený prst na noze, a kapitán Tomáš Kaňka, jehož nepustila choroba z postele. Měli jsme starosti se sestavou, ale už při rozcvičce jsem cítil z mužstva touhu ve Zdicích uspět. Navíc i pro mě to bylo zajímavé utkání, hrál jsem tu za dorost a mnohé hráče Olympie jsem coby mládežníky v Hořovicích trénoval,“ uvedl trenér hostů Jan Bežó.

Utkání začalo opatrně, týmy nechtěly udělat chybu. „Do první šance jsme se dostali my, ale neuspěli jsme, což je naše slabina. Kluci dobře pokrývali Jirku Krůtu, který si chodil pro balóny a snažil se tak odkrývat prostor dalším, ale to se Zdicím nedařilo. Navíc se všemi centry si při naší menší výšce poradil brankář Vilém Hrdlička, což mu vydrželo po celý zápas. A ještě přidal parádní zákrok proti projektilu domácích, když vytáhl míč na roh,“ chválil trenér hostů.

Skóre otevřel velmi dobře hrající Filip Grujoski, pak neuspěl v nájezdu na Hnízdila Koten, a přišlo nedáš – dostaneš, když vyrovnal Pavel Růžička. „Museli jsme řešit i zranění Martina Svobody. Náš nejstarší hráč na hřišti (21 let) si poranil kolena, takže jsem do hry musel poslat šestnáctiletého Marka Frydrycha. Tak mladý tým jsem snad ještě nevedl, musím vyseknout klukům poklonu. O přestávce jsme si řekli o chybách, oni pracovali dobře. Zdice se samozřejmě nechtěly smířit se ztrátou bodů a snažily se vstřelit gól. Nebezpečné byly některé závary, měli jsme i trochu štěstí. To měli ale i domácí, hrozili jsme z brejků,“ řekl Bežó.

V 59. minutě unikl obraně domácích Václav Koten a rozhodl o výhře hostů. „Kladli jsme důraz především na disciplínu, tak nás kromě dalších pozitivních faktorů dovedla k výhře. Kluci se hodně vydali, v závěru jsme ještě mohli zvýšit, když unikl Vašek Březina, ale nedal. Spolu s ním se řítili na brankáře i další dva hráči, Filip Trnka a Marek Frydrych, a když Vašek neproměnil, pelášili zase zpátky. Někdo by je kritizoval za netaktické vyběhnutí, já jsem však v nich viděl srdíčko a touhu. Stejně jako u ostatních,“ dodal trenér vítězné rezervy.

Ilustrační foto
Patnáctiletý Zdeněk Žižka rozhodl o bodu navíc pro Loděnici