Na Dobré si roky stěžovali na rozhodčí domácí, ale jakýmsi veletočem se letos na podzim vše změnilo. Přitom ve vedení Čechie se nic nezměnilo, rezolutně odmítá jakékoliv kamarádšofty s arbitra, ale i tentokrát podobně jako s Doksy odjížděl tým hostů silně naštvaný. Domácí pak musí dát opravit tabuli na střídání rozbitou ve vzteku.

„Tréninky do derby s Chlumcem proběhly s velkou spokojeností a nadšením,“ přiblížil atmosféru v mužstvu kapitán Olympie Dominik Rigo, který prozradil, jaké byly pokyny na Velkou Dobrou: „Chtěli jsme přivézt tři body, což se nám nepovedlo.“

„Měli jsme určitě šest jasných šancí a nedáme žádnou. Mělo to být tři čtyři nula a byl klid. Asi jsme se vystříleli v přípravě," kroutil hlavou nevěřícně trenér domácí Čechie Karel Příhoda. Po prvním poločase byl stav bezbrankový. „Bylo to na obě strany stejné, týmy nedaly vyložené šance,“ podotkl Rigo.

Jeho tým se dostal v 58. minutě do vedení. „Po chybě gólmana, který vyběhl ven z vápna, sebral dlouhý balón prsama, ale míč nakonec skončil přímo na kopačce našeho střelce Jiřího Krůty,“ popsal vedoucí branku. Domácí vyrovnali v 78. minutě Denisem Rogersem. „Bohužel jsme dostali gól z penalty, která vůbec neměla být po uklouznutí soupeře po balónu,“ zlobil se Dominik Rigo, který nakvašeně dodal: „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, až na výkon pana rozhodčího.“

Ke konci domácí Rogers, který se po střídání brzy chytil, nahrál na desítku D. Hrubému a ten po kontaktu s protihráčem padl. Rozhodčí i po poradě s asistentem odpískal penaltu a právě Rogers s klidem zavěsil. "Bylo tam moc emocí, ale já si ze svého pohledu netroufnu říci, jestli ke kontaktu došlo. Obě strany tvrdily opak. My se ještě pokusili o obrat a vítězný gól, ale už nám nebylo přáno. Jsem ale rád, že hráči tentokrát udrželi dobrý výkon i po změně stran, což se nám předtím moc nedařilo," řekl Karel Příhoda na závěr svého hodnocení.