Sotva přežili pár úvodních centrů soupeře, sami stejnou zbraní udeřili. Hráči Podlesí zjistili, že levá polovina chlumecké obrany by mohla být slabinou hostů a přes ní dvakrát udeřili. „Viděli jsme, že tam jsou pomalejší hráči, tak jsme hráli převážně tam. Po chvíli, kdy jsme tam poslali dva centry, jsme zjistili, že jsou tam slabší,“ poznamenal mladičký Filip Šrajn, který už po deseti minutách otevřel skóre. Míč se uvnitř pokutového území dostal k němu a on elegantně přeloboval gólmana.

Domácím se stejný recept osvědčil znovu a v 25. minutě navázal na Šrajna ještě Šlapák. Dokonat poločas snů mohl ještě kapitán Drašnar, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal z těžkého úhlu poslat míč do odkryté brány hostů.

V závěru prvního poločasu se nechal vyloučit hostující Reiter, který zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl unikajícího soupeře k zemi. V tu chvíli se zdálo, že o osudu utkání je rozhodnuto. Opak byl ale pravdou. Chlumec vedený podruhé novým koučem Zdeňkem Starobou nastoupil do druhé půle jako vyměněný a i v deseti měl nad Podlesím navrch.

„Ve druhé půli jsme hodně ztráceli a docela nás přehrávali,“ přiznal Šrajn. Hostům se následně podařilo zadělat na drama a snížit zásluhou Soukupa. „Udělali jsme chybu tím, že jsme neodkopli balón kolem velkého vápna a soupeř z toho šel pomalu sám na bránu, následně odcentroval a padl z toho gól,“ komentoval stále ještě 17letý benjamínek Podlesí, které nakonec uhájilo těsnou výhru 2:1 a v tabulce se posunulo na páté místo. Svému soupeři navíc odskočilo na rozdíl pěti bodů.

Podlesí – Chlumec 2:1 (2:0)

Branky: 11. Šrajn, 25. Šlapák – 70. Soukup. ŽK: 2:0. ČK: 0:1. Rozhodčí: Brýl – Nejedlo, Klápa. Diváci: 50.

Podlesí: Zykán – Havelka, Hanáček (70. Trefný), Vojtíšek, Skočdopole (66. Kubík) – Mišun, Drašnar, Valta, Šrajn (84. Hnízdil) – Buch, Šlapák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...