Hlavním úkolem pro Komárov bylo Lysou nepodcenit, je to tak?
Ano, k tomu známe zápasy v Lysé, dokud cítí šanci, koušou, chodí do soubojů, nic nevypustí. Přesto umístění v tabulce a bodový zisk jasně ukazoval na to, kdo je favorit tohoto zápasu.

Úvodní gól padl hned v první minutě, kdy se trefil Jan Mojdl. Bylo to uklidňující?
Říkali jsme si před zápasem, že je důležité dát brzy gól, aby musel soupeř hrát a ne jen urputně bránit. To se povedlo, což se nakonec ukázalo jako velmi důležité. Přesto se přiznám, že jsem zvlášť po tak brzké brance očekával jiný průběh.

Další branky však ne a ne přijít. Mohlo to být i rozkouskováním hry kvůli ošetřování a také nebylo kdovíjaké tempo?
Měli jsme v první části prvního poločasu další náznaky šancí, hru jsme měli pod kontrolou, ale jak jsem řekl, čekal jsem z naší strany větší tlak a více jasných brankových příležitostí. Nešťastné zranění protihráče bylo nepříjemné, ale nemyslím si, že ovlivnilo tempo zápasu. Tímto přeju hráči hostí ať je brzy v pořádku!

Ilustrační snímek.
Stop až do podzimu! Za vyraženou kartu bylo víc než za napadení svého trenéra

Hodně jste se tlačil dopředu, chtěl jste dát gól?
Pravda, dnes jsem se snažil i útočit, protože jsem cítil, že soupeř není tak nebezpečný dopředu a chtěl jsem pomoci klukům při přečíslování soupeře. Nešlo mi o to, abych já dal gól, ale o to, abychom přidali pojišťovací branku jako tým, což se nám dlouho nedařilo.

Padla z pokutového kopu. Věřil jste si na penaltu a vzpomněl na dlouhou sérii v divizi za Hořovice?
Vždy jsem si na penalty věřil a ve svém věku už snad ani na nervozitu v tomto ohledu nemám nárok (smích). Na svoji sérii proměněných penalt jsem zavzpomínal až po zápase u piva, vyprávěl jsem to spoluhráčům, kteří tehdy byli ještě v mateřské školce (chechtá se).

Byl to opravdu váš první gól za Komárov?
Ano, byl to můj první gól v soutěžním utkání v Komárově, proto mi Mojdy také tu penaltu nechal, potřeboval něco do kasy. Ale své úplně první góly v Komárově jsem dal za starou gardu hned v prvním zápase (směje se). Pak samozřejmě vyučuju kluky na tréninku a oni mi pak při zápase nepřihrávají, protože se bojí, že bych vyhrál krále střelců (zubí se).