Předchozí
1 z 5
Další

Sklapla Csaplárova past. Zdice otočily i díky střídajícím hráčům

Bez branek se v Petrovicích hrálo až do poslední desetiminutovky prvního dějství. To se Ondřej Štemberk ve vápně dostal k centru a odražený míč ve skluzu protlačil za Altmana. Po dvou minutách zahrál rukou Míka a rozhodčí odpískal penaltu. Na tu si věřil střelec prvního gólu a nekompromisně ji proměnil.

Po změně stran byl ve vápně poslán k zemi Koželuh a výhodu pokutového kopu dostali i hosté. Zkorigovat na rozdíl jediného gólu se povedlo Bybovi. Na poslední půlhodinu vymyslel zdický trenér dvojnásobné střídaní. Právě čerstvý Sklenář po nabídce Koželuha napřáhl a vymetl překrásnou střelou levačkou pavučiny v zadní šibenici. V další příležitosti Sklenář vypálil z vápna pro změnu pravačkou, s přispěním teče míč zapadl do branky a obrat byl dokonán.

V nastavení byl za peprná slova na adresu hlavního rozhodčího vyloučen domácí kapitán Štěpán Štemberk. Poslední šance Petrovic na vyrovnání byla po rohovém kopu, na který šel do vápna i brankář Podlipský. Altman ale míč šikovně vyboxoval k úplně osamocenému Štolbovi, jemuž stačilo doběhnout do prázdné branky. Olympie využila zaváhání Cábelíků a po výhře 4:2 navýšila vedení v tabulce na pět bodů. Nutno ale podotknout, že Králův Dvůr má ještě zápas k dobru.

Odkaz na sestřih zápasu:

Zdroj: Youtube

Cábelíci hráli dlouho přesilovku, na body to nestačilo

Už první šance domácích skončila brankou. Heldův centr na zadní tyči zavřel Žaloudek a hlavou otevřel účet zápasu. Situace jako přes kopírák se opakovala o pět minut později, rohový kop tentokrát rozehrál Durdil a znovu na zadní tyči hlavičkoval Žaloudek - 2:0.

Po devíti minutách hry tak Cábelíci prohrávali o dva góly na hřišti soupeře, který doma ještě neztratil ani bod. Po inkasovaných brankách se hosté oklepali, zaměstnat brankáře Nováka se podařilo Menclovi a Bíbovi, oba pokusy ale Novák zlikvidoval. Ve 32. minutě se domácí Német snažil uhasit chybu, ale ve skluzu pouze sestřelil Fice, který by postupoval sám. Rozhodčí Pomykáček tak neměl na vybranou a Németa poslal předčasně do sprch.

V početní výhodě nebezpečně střílel Janků, Novák střelu ale vyrazil. Krátce po změně stran se před Kovaříka dostal Krása a s trochou štěstí ho překonal, což pro Cábelíky znamenalo značnou komplikaci. Po presinku donutil Bíba a Kočí domácí obranu k chybě, kterou bezprostředně potrestal Kočí. V posledních minutách našel Bíba hezkou průnikovnou střídajícího Jelínka a ten snížil na rozdíl jediné branky. Do závěrečného hvizdu vystřelil už jen Janků, jehož přízemní pokus lapil Novák a tak rezerva Králova Dvora prohrála v Nové Vsi pod Pleší 2:3.

Odkaz na celé utkání:

Loděnice potvrdila roli favorita, dvěma góly přispěl Herejt

Béčko Dobříše do Loděnice přijelo s úzkým kádrem a proti dobře hrajícím domácím prohrávalo už od čtvrté minuty, kdy gólmana Webera překonal Korabik. Po půlhodině hry se o slovo přihlásil nejlepší střelec soutěže Tomáš Herejt a vstřelil svůj 21. gól v sezóně. Ještě jeden přidal po pauze, když byl v pokutovém území podražen Zdeněk Žižka a Herejt s přehledem penaltu proměnil.

Skóre zkorigoval Chýla, ale v závěru na konečných 4:1 navýšil Zdeněk Žižka. Loděnice tak slaví třetí vítězství v jarní části.

Tlustice nechala body v Černolicích, ty dohrávaly v devíti

Fotbalisté Tlustice jeli do Černolic s okleštěnou sestavou, v základní sestavě chyběli například Šoch, Spousta nebo Filip Větrovský. I přesto se hrál vyrovnaný zápas. Do vedení šli domácí, když se z protiútoku dostal balon do křídla, odkud přišel centr na Buzka a ten z voleje zamířil k tyči.

Vedení trvalo jen chviličku, Fulín si posunul míč kolem brankáře Sládka a ten ho sestřelil. Pokutový kop proměnil Tomáš Keckstein. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase sílil tlak domácích a v poslední patnáctiminutovce si místo mezi obránci našel domácí Šilhavý, obdržel přesnou přihrávku a překlopil vedení na stranu Černolic. V 90. minutě s úmyslem zdržovat odkopl míč v přerušené hře domácí Les a k jeho smůle trefil asistenta rozhodčího do ruky, za což viděl červenou kartu. Aby toho nebylo málo, za vulgární výrazy směrem k hlavnímu rozhodčímu byl vyloučen i Zadina, a tak Černolice dohrávaly v devíti. Tlustice už ale neměla čas na závěrečný tlak a tak prohrála 1:2.

Rezerva Hořovic venku opět vedla, o body přišla

Souboj sedlčanské a hořovické rezervy skončil lépe pro domácí Tatran. Hosté stejně jako v Jílovém vedli, ale nedokázali si slibně rozehraný výsledek uhlídat. Po několika sekundách musel po střele Janouška ukázat své dovednosti brankář Hořovic Brambora. Ve čtvrté minutě po hezké kombinaci s Vokůrkou napřáhl Kalina a ranou pod břevno poslal hosty do vedení.

Okamžitě po rozehrávce mohlo být vyrovnáno, Ondřej Štemberk mířil hlavou o centimetry mimo. Zákrok á la Hašek vykouzlil po dvaceti minutách hry Brambora. V úplném závěru prvního poločasu mohly Hořovice přidat druhou branku, ale Vyšín mířil do břevna.

Po změně stran byli lepším kádrem domácí, kteří po tečované střele vyrovnali Dvořákem. Opaření hosté inkasovali vzápětí ještě jednou, branka ale nemohla platit kvůli ofsajdu. Tatran se přeci jen dočkal, když Bramboru krásnou střelou z první překonal Kvěch. Hosté se snažili tlačit, ale nedařilo se jim dostat se do vyložených šancí a tak chyby v rozehrávce využil Dvořák a bylo rozhodnuto. Sedlčany v důležitém zápase porazily Hořovice 3:1.