Králův Dvůr B – Petrovice 5:0 (1:0)

Byl na hřišti znát třicetibodový rozdíl v tabulce?

Do zápasu jsme šli s pokorou a respektem k soupeři. Je totiž úplně jedno jestli v týdnu v dohrávce prohráli s Milínem 6:0. Ostatně minulý týden v Letech nastupovali domácí po porážce 5:2 s Černolicemi, které jsou ke konci tabulky a sehráli s námi vyrovnanou partii, kde mohl tři body získat kdokoliv. Důležité bylo koncentrovat se na vlastní výkon a snažit se rychle vstřelit první branku.

Takže jste šli jste do utkání s cílem brzy rohodnout? Je to tak?

Chtěli jsme určitě brzy rozhodnout. Měli jsme spoustu příležitostí. Já sám, kdybych proměnil všechny šance, tak první poločas skončil 4:0. Na kdyby se ale nehraje, bylo však jen otázkou času než nějakou příležitost proměníme. Naštěstí se to podařilo ještě před pauzou.

O půli to bylo 1:0, jak gól padl a co jste si říkali v kabině?

Náš nejlepší střelec Jirka Bican se ukázal také jako dobrý nahrávač, když předložil skvělou přihrávkou míč Dušanovi Matějkovi, který přesně zamířil za záda hostujícího gólmana. V poločasové přestávce jsme v kabině řešili, jak trochu přidat, protože tempo nebylo v našem podání úplně ideální. Zároveň jsme šli do druhého poločasu s cílem vstřelit další góly a nepřipustit bodové zaváhání.

Pak přišla smršť, další góly přidali Matyáš Podroužek, Martin Janků a dvakrát Jiři Bican….

Všechny branky následně padaly podobným způsobem. Kvalitní hra odzadu, dobré a efektivní napadání útočné a záložní řady, které vedlo k ziskům míče a následně hra přes křídla, nebo útočníky, kteří se buď snažili sami akce zakončovat, nebo přihrávali do výhodnějších pozic spoluhráčům.

Stále jste první, už se vkrádají myšlenky na postup?

Při našem postavení v tabulce se už není za co schovávat. Chceme jednoznačně postoupit za každou cenu a uděláme pro to maximum. Já jen doufám ve dvě věci: Chtěl bych, aby zbytek sezony proběhl opravdu pouze v duchu fair play, na fotbalovém hřišti bez negativního vlivu rozhodčích. A dál bych si moc přál, abychom si v kabině udrželi dobrou náladu a pozitivní myšlení. Občas mi totiž přijde, že nás naše dobré výsledky z této sezony příliš svazují a tyto dvě věci, které jsem zmiňoval, se vytrácí.


Načítám tabulku ...