Úspěšný střelec domácí rezervy otevřel skóre už ve druhé minutě. „Po zisku balonu na naší polovině jsme se rychle dostali do brejku, kdy jsem vyslal míč na nabíhajícího Honzu Bíbu, který ho poté nacentroval do malého vápna, tam čekal Honza Svoboda. Brankář napoprvé proti jeho střele dobře zasáhl, já měl práci jednoduchou a doklepl odražený balon do brány,“ popsal úvodní gól jeho autor. Na jeho branku brzy navázali Martin Janků a Jan Bíba, Cábelíci šli do kabin s třígólovým náskokem.

„Zápas měl od začátku obrovské tempo. My máme relativně mladý tým, takže jsme s tím neměli větší problém. Tři góly v první půli nás hodně uklidnily a ve druhém poločase už to bylo jen o naší soustředěnosti a plnění obranných povinností. Soupeř po větší část zápasu držel balón a víceméně diktoval tempo hry. Nám se ale povedlo hrozit z brejkových situací a kvalitně napadat soupeřovu rozehrávku. Rozhodně mohlo padnout i více gólů, a to na obou stranách,“ myslí si Černý.

Čtvrtý gól přidal právě on v 58. minutě: „Druhý můj gól padl po rohovém kopu, kdy dobrou práci odvedl Vojta Krejča, který mi udělal prostor na malém vápně, ze kterého jsem nohou překonal brankáře hostů. Po chvíli sice snížil David Pešta, ale pět minutě před koncem pečetil skóre Jan Bíba.

„Po zápase jsme si poprvé od začátku sezony v plném počtu sedli u kiosku, abychom dali dohromady partu. Já osobně jsem za první góly v sezoně moc rád a doufám, že jich bude více,“ dodal Jiří Černý.