Od začátku hýřili lepším pohybem, kterým znesnadňovali domácím rozehrávku. Přesto to byl Komárov, kdo mohl jít do vedení, jenže Mojdl mířil pouze do břevna. Na druhé straně se musel činit Altman, který vytěsnil trestný kop za pomoci břevna na roh.

Na konci první půlhodiny udeřilo, když se obranou prosmýkl Miškovský, domácí gólman nestačil na jeho kličku a podrazil ho. Následnou penaltu s přehledem proměnil Korec.

Komárov se snažil zahrozit, ale zůstalo jen u pokusů, nejblíže vyrovnání byl Nový a po něm při rohu Vaníček. Zahřmělo však na druhé straně, když pěknou kombinační akci zakončil hlavní hrdina utkání Radek Tomíček.

Diváci očekávali, o co se domácí pokusí ve druhém dějství. Jejich ambice ale rychle zmrazil kapitán hostů David Miškovský, který dorazil do branky Altmanovými koleny vyražený balón.

Komárov se však nepoložil a další minuty patřily jemu. Nejprve přišel faul na Mojdla, po kterém proměnil Michal Pužík penaltu a snížil. Po chvíli mířil Vaníček po rohu hlavou těsně nad, po něm pronikal do vápna Bežó, jenže zvolil těžkou přihrávku.

Po hodině hry zmátl svým pohybem obranu hostů Srp, skulinu mezi bekem a stopery využil Mojdl, který prostřelil gólmana Bartoše a snížil.

„Teď je to úplně jiné než v první půli, hra se úplně otočila,“ chválil spoluhráče na hřišti jen mezi diváky stojící zraněný Adam Vokáč I.

Mohl se radovat po pokusu Vajse, který jen těsně minul z otočky levou tyčku hostující branky. To už ale ze hřiště museli někteří unavení hráči, hlavně Mojdl, jehož začalo tahat poraněné lýtko. „Myslím, že vyrovnáme,“ věřil při odchodu do kabin.

Komárov se snažil, měl převahu, ale hostující obrana odolávala. Navíc se o slovo přihlásil opět Radek Tomíček. Dobrovický snajpr využil chyby domácích v rozehrávce, opřel se do míče ze třiceti metrů a ten parádně zaplachtil do šibenice domácí branky. Tento okamžik rozhodl. Komárov se ještě snažil pozvednout povadlý prapor, ale docházely síly, což bylo patrné při jednom střídání. „Už jsem byl hodně unaven, odehrál jsem vlastně všechno, bylo to hodně náročné,“ uvedl po utkání Jan Bežó.

V závěru se ještě připomněl Tomíček, který docílil hattricku další přesnou střelou, kterou uklidil míč přesně k tyči.

Komárov – Dobrovice 2:5 (0:2)

Branky: 53. Pužík PK, 60. Mojdl - 29. Korec PK, 39., 77. a 85. Tomíček, 50. Miškovský. Rozhodčí: Garaja, Mrázek, Kovář. ŽK: Altman, Vaníček, Mojdl – Kučera, Tomíček. Diváků: 210.
FK Komárov: Altman, Bežó (83. Baštař), Pužík, Keckstein, Mojdl (69. Šubert), Nový (46. Vajs), Komínek, Vokáč II (56. Srp), Březina (56. Šíma), Kaufman, Vaníček. Trenér: Nesnídal.