Hořovicko – Králův Dvůr 0:3

Béčko Hořovicka v posledním kole vyhrálo ve Zdicích. „Bohužel jsme nepředvedli takový výkon jako před týdnem, jsem hodně rozladěn. Kluci už jsou ale utahaní, navíc děláme chyby a soupeř je potrestal,“ uvedl zklamaný trenér domácích Jan Bežó, jehož mohl potěšit pouze návrat jeho syna po ročním trestu na zelený trávník. „Motivace k získání tří bodů byla vysoká, čemuž také odpovídala předvedená hra,“ řekl k utkání hostující kouč Adam Novák.

Hned na úvod zápasu ohrozili Cábelíci několikrát branku domácích, ale bezvýsledně. Hosté byli pohyblivější. „Nedařily se nám vůbec přihrávky, špatně jsme zakončovali,“ zlobil se Bežó. Jeho tým ve 25. minutě inkasoval. „Po kombinaci přihrávek na úrovni velkého vápna se dostal ke střele Bican, který se trefil do dolního růžku brány, brankář domácích se natahoval marně. I po tomto gólu pokračovalo dobývání branky Hořovic. Soupeř si během prvního poločasu taktéž vytvořil nějaké šance, ale důrazná obrana zvládla vždy nebezpečí včas odvrátit,“ mohl být spokojen Novák.

Do druhé půle udělali domácí několik změn. „Musel jsem stáhnout Vojtu Zítka, kterému vyskočila horečka. Na hrot jsme vyslali Hošťálka, čímž jsme sice oslabili velikost stoperské dvojice, když k Jančímu přišel Frydrych. Jenže brzy po obrátce jsme inkasovali po rohu, kdy jsme byli nedůslední na předním rohu malého vápna. To asi rozhodlo o osudu utkání,“ mínil domácí trenér. „Druhý poločas v našem podání byl víceméně podobný tomu prvnímu - nasazení, systematická hra, kombinace a důraz. Další gól přišel po rohovém kopu. Centr byl mířen na přední tyč, kde byl připravený Petr Svoboda a letící míč umístil mezi tři tyče. Dvacet minut před koncem poslal Břížďala dlouhý křížný balon za obranu, kde si našel prostor Michalík. Následně utekl všem obráncům, obehrál gólmana a pak už stačilo jen míč doťuknout do prázdné branky. Domácí tým mohl pár minut před koncem najít útěchu v podobě jednoho vstřeleného gólu, konkrétně z penaltového puntíku, jenže náš gólman Špicl byl proti a podařilo se mu penaltu lapit,“ radoval se Adam Novák. Penaltu neproměnil kapitán domácích Kaňka, čímž potvrdil nedělní zmar béčka Hořovicka.